Okul tatili uzayacak mı? Bilim kurulu karar verecek...

Cumhurbaşkanı Erdoğan bakanlarla görüntülü toplantı gerçekleştirdiği sırada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un okulların tatil edilmesinin uzatılmasıyla ilgili sorusu üzerine Erdoğan, Bilim Kurulu'nun tavsiyesinin dinlenilmesi talimatını verdi.

Okul tatili uzayacak mı? Bilim kurulu karar verecek...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs nedeniyle bakanlarla görüntülü görüşme üzerinden gerçekleştirdiği çalışmanın videosu yayınlandı.

Görüntülerde CumhurbaşkanıErdoğan ile Milli Eğitim Bakanı arasında okulların tatilinin uzatılmasıyla ilgili diyalog gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında okulların tatil edilmesiyle ilgili şu diyalog geçti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bilim Kurulu'yla görüşüp tatili uzatmak istiyoruz ama sizin talimatınız ne olur?" ifadelerini kullanırken Cumhurbaşkanı Erdoğan cevap olarak; "Bilim Kurulu'nun bu konudaki tavsiyesini çok önemsiyorum. Yani uzatılabilir de uzatılmayabilir de ama Bilim Kurulu uzatılabilir diyorsa ona uyalım. Onların tavsiyesi istikametinde gitmekte fayda var." dedi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER