Ölü sayısında Türkiye'de neredeyiz? İşte tüm detaylar

Bakan Fahrettin Koca'nın koronavirüs ile ilgili açıkladığı haritada Sakarya'nın ölüm oranı konusunda da 3 ölü ile ilk 10'da olduğu görüldü

Ölü sayısında Türkiye'de neredeyiz? İşte tüm detaylar

Bakan Koca'nın açıkladığı verilerde Türkiye sıralamasına göre Sakarya'nın konumu dikkat çekti. Bakan Koca'nın elindeki il bazlı sıralama tablosunda ilk sırada 8 bin 852 vaka ile İstanbul yer aldı. İstanbul'u 853 vaka ile İzmir, 712 vaka ile Ankara, 584 vaka ile Konya, 410 vaka ile Kocaeli, 268 vaka ile Isparta ve 207 vaka ile Sakarya izledi. 

Vaka sayılarının yanı sıra, ölüm oranları da açıklandı. Bakan Koca'nın açıkladığı haritada vaka sayısına göre 7. olan Sakarya'nın virüs tespitli ölü sayısında ise 10. sırada yer aldı.
Açıklanan verilere göre ölü sayısı en çok olan il 117 ölü ile İstanbul. Bu ili izleyen iller ise şöyle:
İzmir 18
Kocaeli 8
Ankara 7
Konya 7
Zonguldak 5
Trabzon 5
Balıkesir 5
Adana 3 
Sakarya 3

SAKARYALILAR DİKKAT

Ölüm oranlarında da ilk 10'da yer alan ilimizde tüm vatandaşların temkinli davranması gerektiği vurgulandı. Toyotasa Acil Yardım Hastanesi ve Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan koronavirüs tespitli 207 vakanın bir bölümünün ise yoğun bakımda olduğu açıklandı. Doktorlar ve tüm sağlık personeli, ilimizdeki vakaların iyileşmesi için mücadele ediyor. Vatandaşların sosyal mesafeye dikkat edip, ikili ilişkilerde temasta bulunmamaya özen göstermesi gerekiyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 21:13
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER