Önce hastane, sonra düğün: 30 eve karantina, 15 pozitif

Geyve ilçesi Karaçam Mahallesi'nde 1 hafta önce düğünde çok sayıda korona kişiye bulaşmasıyla başladığı belirtilen karantina genişledi. 30'dan fazla evin karantinada olduğu bölgede 80'in üzerinde kişi karantinaya alınırken 15'e yakın kişi pozitif çıktı

Önce hastane, sonra düğün: 30 eve karantina, 15 pozitif

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK 


Geyve ilçesi Karaçam Mahallesi'nde düğünde başladığı belirtilen karantina süreci şehirde gündem olmuştu. 10 gün önce ilçede yaşayan bir ailenin yaptığı düğün cemiyetinde çok sayıda kişiye koronavirüs bulaştığı iddia edilmişti.

İlk etapta bir kaç aileyle başlayan ev karantinası 1 haftalık sürede genişledi. Geyve İlçe Jandarma Komutanlığı'nın sağlık yetkilileriyle koordineli olarak yürüttüğü karantina çalışması kapsamında son olarak karantinaya alınan hane sayısının 30'u aştığı belirtildi. 80'in üzerinde kişinin karantinada olduğu kaydedilirken bu kişilerin yaklaşık 15'sinin pozitif olduğu bilgisine ulaşıldı.

ÖNCE HASTANE, SONRA DÜĞÜN

Filyason çalışması kapsamında edinilen bilgilere göre bir ailenin Serdivan'da korona tedavisi gören bir hastayı ziyaret edip daha sonra Karaçam'dan yüzlerce vatandaşın bulunduğu düğüne gittikleri öğrenildi. 
 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 11:37
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 2 ay Önce

Allah akıl fikir versin.... Corona tedavisi gören hastaya ziyaret. Aklım almıyor gerçekten.

SIRADAKİ HABER