Organizasyoncular yasak istemiyor

Şehirdeki organizasyon şirketleri Vali Kaldırım'a seslenerek, ilimizde düğün, nişan, kına gecesi gibi etkinliklere kısıtlama veya yasak gelmesine karşı olduklarını açıkladı.

Organizasyoncular yasak istemiyor

Sakarya Organizasyon Şirketleri Platformu dün Ayşe Sultan Düğün Salonu’nda bir araya geldi. Toplantıya CK, Ecem, AS, Firstgate, Beyza, ON’NA, Yıldız, By Mert, 4BİN4, MB, Saray, Rengarenk , Prestij, Yağmur, Moonlight, Balkan Davet, Şehr-i Ala, Binbir Gece, A Plus, Love, Kibar, Sılam, ON , 4K , Artı Bir ve Yıldırım Organizasyon yetkilileri katıldı.CK Organizasyon firma sahibi Cem Kapankaya tarafından moderatörlük yapılan toplantıda, Türkiye genelinde düğünler ile ilgili kısıtlama gelen 17 şehirde bulunan organizasyon firmalarına destek mesajı verildi ve yasakların kaldırılması istendi.

ÇİFTLER ETKİLENİR
Düğünlerden korona bulaştığı algısının kırılmasını isteyen organizasyon firması temsilcileri, polisler tarafından düğün, nişan ve kına gibi organizasyonlarda görevli bulunmasını istedi. Sakarya’da düğün, nişan, kına gecesi gibi etkinliklere kısıtlama veya yasak gelmesi durumuna şimdiden karşı olduklarını belirten platform üyeleri, ilimizde her yıl 7 bin çiftin evlendiğini söyledi. Kısıtlama kararının bu çiftleri maddi ve manevi olarak etkileyeceği vurgusunu yaptı.

VERGİ VERİYORUZ
Sakarya Organizasyon Şirketleri Platformu toplantı sonucu olarak Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a seslenerek, “Bizler organizasyon firmaları olarak Türkiye Cumhuriyeti’ne vergisini veren, hem dükkan hem depo kirasının stopajlarını ödeyen, sigortalı işçiler çalıştıran ve 1 yılda minimum 1000 adet Sakaryalı hemşehrimize istihdam sağlayan firmalarız. Olası bir kısıtlama durumuna kesinlikle karşı olduğumuzu duyuruyoruz ve kısıtlama durumunda şehrimizde bulunan firmaların çoğunun zor durumda kalacağını ve hatta iflas edeceğini sizlere bildiriyoruz. Aynı şekilde düğün sektörünün kısıtlanması durumunda kuyumcular, gelinlikçiler, çiçekçiler, beyaz eşyacılar, oteller,matbaacılar, perdeciler, mobilyacılar gibi bir çok sektör direkt olarak etkilenecektir.Bu etkilenme yüzünden Covid-19'un dünya genelinde oluşturduğu ekonomik sıkıntılar şehrimizde kat kat artacak ve şehir esnafımız zor duruma düşecektir” dedi

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
sakaryalı
sakaryalı - 1 ay Önce

Karşısınız ama ne sosyal mesafe var ne de maske. insanlar yalandan çene altına takıyor maskeleri.

Vur patlasın, çal oynasın virüs bayram etsin sonra......

Bu vaka sayıların artışının en büyük nedeni düğün, nişan ve taziyelerdir.

sakaryalı
sakaryalı - 1 ay Önce

Karşısınız ama ne sosyal mesafe var ne de maske. insanlar yalandan çene altına takıyor maskeleri.

Vur patlasın, çal oynasın virüs bayram etsin sonra......

Bu vaka sayıların artışının en büyük nedeni düğün, nişan ve taziyelerdir.

Takipci halk
Takipci halk - 1 ay Önce

Gerekiyorsa yasak olur hepimiz sıkıntıdayız ve dahada çekeceyiz millet uymuyor yasaklara yazık değilmi o çalışanlarınıza yapmayın artık şu düğünleri durum ciddi ciddi

karasu
karasu - 1 ay Önce

virüs ün en çok yayıldığı yerler taziyeler düğünler kimse dikkat etmedi her şey göstermelik hiç bir tedbire uyum yok maske süs bir an önce yasaklanmalı geç bile kalındı korona aldı başını gidiyor sağlıkçılara da yazık günah büyük risk alarak çalışıyorlar inşAllah bir an önce yasak gelir iş işten geçmeden.

SIRADAKİ HABER