Otokar'da vaka sayısı yükseliyor!

Arifiye'de bulunan Otokar Fabrikası'nda korona testi pozitif çıkan işçilerin sayısı 25'e yükseldi. Otokar'ın yanı sıra şehirde faaliyet gösteren Tem Kablo Fabrikası'nda da 2 çalışanın Kovid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Otokar'da vaka sayısı yükseliyor!

sakaryayenihaber.com

Arifiye'de 2 bin kişinin çalıştığı Otokar Fabrikası'nda çalışan işçilerden bazıları geçtiğimiz günlerde yüksek ateş ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. İlk olarak yapılan testlerde 4 işçisinin test sonuçları pozitif çıktı. Bu olayın ardından Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı filyasyon ekipleri, bu işçilerin temas etmiş olabileceği 40'tan fazla kişiyi tespit etti. Temaslı tüm işçiler evlerinde karantina altına alınırken bu kişilere test yapıldı. İlk olarak pozitif olduğu belirlenen 4 kişinin temas ettiği 11 işçide daha korona tespit edildi.

VAKA SAYISI ARTTI

Fabrikada alarm durumuna geçilirken, son olarak bugün fabrikada çalışan 10 işçinin daha kovid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Toplam 25 işçi hastanede tedavi altına alındı. Pozitif vakaların temaslı olduğu kişiler ise evlerinde karantinaya alındı.

TEM KABLO'DA 2 VAKA

Otokar gibi Arifiye'de bulunan ve kablo üretimi yapan Tem Kablo Fabrikası da süreç boyunca 'dış görevde' çalışan yani diğer işletmelerle ilişkilerde görevli çalışanlarına test yaptırdı. Bir hafta önceki testte 2 çalışanda virüs tespit edildi. Çalışanlardan birinin son testi negatif çıkınca hastaneden taburcu edildi. Diğer çalışanın durumunun da iyi olduğu öğrenildi. Tem Kablo, iş ortağı Otokar'da vaka sayılarının yükselmesinin ardından dün 172 çalışanına bir özel hastane aracılığıyla test yaptırdı. Çalışanların hiç birinde virüse rastlanmadı. Fabrikada üretimin sorunsuz bir şekilde devam ettiği bildirildi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 17:51
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER