Özlü'den korkutan açıklama: Her eve girdi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü koroanvirüste son durumu paylaşırken korkutan ifadeler kullandı

Özlü'den korkutan açıklama: Her eve girdi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs (corona virüsü) Bilim Kurulu Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, bir programda koronavirüsle ilgili son durumu paylaştı.

Vatandaşların tedbirsiz davrandığını ifade eden Özlü, korkutucu açıklamalarda bulundu.

İşte Özlü'nün ifadeleri:

* Her gün 50’den fazla insanımız ölüyor. Kontrollü bir sosyal hayat dendi, kontrolsüz bir sosyal hayat yaşıyoruz. Tedbir denildi, tedbirsiz yaşıyoruz. Her şey bitmiş gibi, virüs yok olmuş, her şey normalmiş gibi yaşıyoruz.

* Bayram ve tatil dönemlerinde bu virüsün ulaşmadığı yer kalmadı. Eskiden bazı illerde daha yoğun olarak görünüyordu. Ama bayramlaşma nedeniyle iller arasındaki hareketlilik virüsün her yere yayılmasına neden oldu.

* Şu an virüsün ulaşmadığı bir şehir, bir kasaba, bir köy, bir mahalle, bir hane yok yani. Her yerde herkes bu virüsle karşı karşıya şu anda. Güz mevsimi geldi. Kış gelmeden dikkatli bir şekilde hareket edersek belki bu vakaları aşağıya çekebiliriz.

Sosyal medya hesabından da bir açıklama yapan Prof. Dr. Tevfik Özlü, “Maske kullanmak, Covid 19'a kaşı aşı işlevi görebilir. Maske kullanan kişiler, daha düşük viral yüke maruz kalarak, asemptomatik olarak hastalığı geçirip, bağışıklık kazanabilir. Bunu destekleyen gözlemler var. Maske ağır hastalığı ve ölümü azaltıyor” ifadelerini kullandı.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
habibe kurt
habibe kurt - 5 ay Önce

okadar Allah aşkına ben kendi adına sökeyim geçen sene nisan ayından beri sosyal hayatımızı kapattık madem okadar yüksekte neden hala okulları açmanın peşindesiniz verin sokağa çıkma yasağını ozaman içe piskolojimiz bozuldu ya artık insanlar bir ay evde kalsınlar kim hasta kim deyil kolayca bulunmamı ama yok biz ülke olarak anamıza bacimiza sarkıntılık yapan suriye itlerini bu ülke baktı da bizi kimse dinlemiyor he suda var sağlık bakanımızdan Allah razı olsun adam gece gündüz çalışıyor