Pandemi hastanesi doldu: Sayılar artıyor!

Sakarya'da hızla tırmanan günlük vaka sayıları 1000'in üzerine çıktı. Hastanelerin doluluk oranı da artarken ortaya çıkan tablo korkutuyor.

Pandemi hastanesi doldu: Sayılar artıyor!

sakaryayenihaber.com - Kaan GÜMÜŞEL'in haberi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ülke genelinde olduğu gibi Sakarya'da da vaka, hasta ve vefat sayıları hızla yükseliyor. Sakarya'da da son 24 saatlik verilere göre vaka sayısı 1000'lerin üzerine çıktı. Hastanelerde ise doluluk oranları hızla yükseliyor.

HASTANELER HIZLA DOLUYOR

Pandemi hastanesindeki yatak doluluk oranı yüzde 90, 2 Kasım'dan itibaren pandemi hastanesine dönüştürülen Yenikent Devlet Hastanesinde ise yüzde 40 seviyesinde... Bu hastanelerin yoğun bakımları da dolmak üzereyken, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (SAÜEAH) ise durumu çok kritik olan hastalar tedavi görüyor. Ve maalesef Sakarya'da her gün en az 4-5 kişi ise Kovid-19'dan dolayı can veriyor!

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 23:32
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Koronasavar
Koronasavar - 3 ay Önce

Son yıllarda grip salgını ağır oluyor, insanlara dayadılar gdo lı ürünleri doğal beslenin dostlar sağlıcakla....

Banu Ergünoğlu
Banu Ergünoğlu - 3 ay Önce

Yenikent de doldu maalesef.Covid pozitif hastamı dünden beri acilde tutup Hendek Devlet hastanesine sevk ettiler.Lutfen artık sosyalleşmeyi bırakalım.yasak beklemeyelim böyle başa çıkamayacağız bi kesinleşti.

Zeynep
Zeynep - 3 ay Önce

Sakarya da günlük vaka1000lere geldi ise türkiyenin çogu sakarya o zaman geriye kalan1600 kişi türkiyenin diger illeri Sakarya mahvalmuş o zaman vaahhh