PTT önünde maaş izdihamı

Adapazarı Tren Garı yanındaki PTT Şubesi önünde oluşan kalabalık salgın günlerinde yapılan mücadeleleri kötü senaryolara dönüştürebilecek nitelikte.

PTT önünde maaş izdihamı

sakaryayenihaber.com - Kaan GÜMÜŞEL

Sosyal mesafenin Sağlık Bakanlığı ve uzmanlar tarafından 1-2 metrede tutulmasına yönelik yapılan uyarılarılara rağmen Sakaryalı vatandaşlar ürkütücü görüntüler oluşturdu. Adapazarı Tren Garı yanındaki PTT Şubesi’nde çekilen görüntüler görenlere "Bu nasıl tedbir?" sorusunu sordurdu.  Emekli maaşlarını çekmek isteyen ve farklı işlemler için PTT şubesine giden yaşlı-genç çok sayıda vatandaş metrelerce kuyruk oluşturup adet izdihama sebep oldu.

GÖLGE DÜŞÜRDÜLER

Aralarında santimle ölçülecek kadar boşluk olmayan vatandaşlara koronavirüs tedbirlerine gölge düşürdü. Duruma şahit olan bazı vatandaşlar kuyruktaki kalabalığa,"Sadece kendi canınız için değil belki de tüm ilçe hatta Sakarya için tehlike oluşturuyorsunuz. Yetkililer bu duruma acil bir çözüm bulsun" diyerek seslendi. Bu durum, defalarca haber yapılmasına rağmen aynı şekilde sürmeye devam ediyor. Yetkililerin çağrılara ne zaman kulak vereceği ise merak konusu.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 15:39
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Birisi
Birisi - 7 ay Önce

Nedense ptt hala çalışma saatlerine duzenleme getirmiyor çalışanlar cok zor durumda

Adalı
Adalı - 7 ay Önce

Kamunun ne kadar duyarlı olduğu bir kez daha gösterdi gerçeği. Bir Allah'ın polisi, bekçisi, zabıtası yada PTT içindeki müdür yetkilileri arayıp gerekli sosyal mesafeyi korumak için adım atmaz mi. Hemde şehrin göbeğinde ...

SIRADAKİ HABER