Sakarya Adliyesi'ni korona vurdu: Duruşmalar ertelendi!

Sakarya Adliyesi'nde 2 farklı mahkemede bazı personellerin korona testi pozitif çıkınca, tüm mahkeme personeli karantinaya alındı ve duruşmalar ikinci bir emre kadar ertelendi

Sakarya Adliyesi'ni korona vurdu: Duruşmalar ertelendi!


sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

Koronavirüs, kamu ve özel kurumlarda korku yaşatmaya devam ediyor. Sakarya'da daha önce çok sayıda kamu kurumunda görülen virüs bu kez Sakarya Adliyesi'ni vurdu. Sakarya 5'inci Asliye Ceza ve Sakarya 3. Aile Mahkemesi'nde çalışan kalem personellerinden bazıları semptom göstermeleri üzerine hastaneye gitti. 

Yapılan testlerde bazı personellerde koronavirüs tespit edildi. Adliye genelinde büyük panik yaşanırken, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri harekete geçti. 

Adliyede yapılan filyasyon çalışması sonrasında iki mahkemede görevli tüm personel temas tespit edildiği için karantinaya alındı. Koronaya yakalanan personelin evlerinde tedavi edildiği belirtildi. Korona tehlikesi sebebiyle iki mahkemede görülen tüm duruşmalar ikinci bir emre kadar ertelendi.

BARO MESAJ GÖNDERDİ
Öte yandan Sakarya Barosu da avukatları gönderilen SMS ile uyardı. Mesajda,"Değerli meslektaşlarımız, iki mahkemede personelin koronavirüs testleri pozitif sonuçlanmış olup duruşmalar ertelenmektedir. Meslektaşlarımızın mazeret gönderebilecekleri önemle bilgilerinize sunarız" ifadeleri yer aldı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 13:27
banner3
YORUM EKLE