Sakarya, bakanın listesinde yok! İşte son sayılar...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerin yoğun bakım verilerini açıklarken Sakarya'ya yer vermedi. İlk dönemde "riskli şehirler" listesinde olan ilimiz, 5'in altında yoğun bakım hastasıyla iyi bir noktada

Sakarya, bakanın listesinde yok! İşte son sayılar...

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

1 HAFTA ÖNCE AÇIKLAMAMIŞTI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 hafta önce Türkiye'de günlük vaka sayılarının yükselişe geçtiği 9 ilin verilerini açıklamıştı. Günlük 700 vaka ile İstanbul, 177 vaka ile Ankara ve 113 vaka ile Kocaeli'nin bulunduğu bu listede Sakarya yer almamıştı.
YOĞUN BAKIM VERİLERİ
Bakan Koca, günlük vaka tablosunu açıklarken bu kez illerin yoğun bakım hasta sayılarını yazdı. Açıklamada Ankara'da 84, Konya'da 46, Bursa'da 43, Kayseri'de 41, Diyarbakır'da 30, Batman'da 22, Siirt'te 8, Van'da 5 yoğun bakım hastası bulunduğu bildirildi ve Sakarya bu listede de yer almadı.
İYİ GİDİYORUZ, BOZULMASIN
İlimiz bu listeye yoğun bakım hasta sayısı 5'in altında olduğu için girmedi. Bu sayının bazen 2'lere kadar düştüğü öğrenildi. Öte yandan ilimizdeki günlük vaka sayısı 15 civarında, aktif vaka sayısı ise 200'lerde seyrediyor. Vefat sayısı ise 106'lar civarında. Yetkililer,"Tedbirlere uyalım, bu tablo bozulmasın" şeklinde uyarı yapıyor.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 16:43
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sezayi yerlikaya
Sezayi yerlikaya - 3 ay Önce

Sakarya da 3 kişi koronadan yoğun bakımda

SIRADAKİ HABER