Sakarya'da 10 kişi koronadan öldü!

Sakarya'da son 1 ayda 10 kişi koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti

Sakarya'da 10 kişi koronadan öldü!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi
Sakarya'da koronavirüs, her geçen gün tırmanmaya devam ediyor. Tablo olumsuz yönde seyrediyor, tehlike ise günden güne büyüyor. Tüm bunların karşısında şehir halkı, sürekli olarak tedbirsiz davranışlarla gündeme geliyor. Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla yaklaşık 2 haftadır kentteki vaka ve vefat sayısı konusunda bilgiye ulaşılamıyor. sakaryayenihaber.com editörlerinin resmi olmayan kaynaklardan edindiği verilere göre virüs kaynaklı ölüm sayıları yükseldi. 7 Ağustos'ta Yenihaber'e konuşan Aziz Öğütlü koronadan vefat sayısının 110 civarında olduğunu açıklamıştı. Aradan 1 ay geçti ve bu sayı 120'ye kadar yükseldi. Kentte 4 haftada 10 kişi koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdi. Bir çoğunda kronik rahatsızlıklar bulunan hastalar, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzun süre tedavi gördü. Entübe edilen hastaların da bulunduğu 10 kişi virüse karşı açtığı savaşı kaybetti.
Yetkililer, duyarsız ve bilinçsiz davranışların devam etmesi halinde şehirde bu tablonun daha acı boyutlara ulaşabileceğini söylüyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 15:14
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rumuz 54
Rumuz 54 - 5 ay Önce

Şu yetkililer en abartılı 20 gün yasak çıkarsa millet burnunu çıkartmadan evinde otursa bakın bakalım virüs kalıyorum çıkartın yasağı kimse 20 günde açlıktan ölmez ya biraz mantıklı olun yasak yok herkes dışarıda sanki birşey yokmus gibi çıkmayın arkadaşım cikmayin ya

Adali
Adali - 5 ay Önce

Onlarca fabrika bölgesinde daha sıkı önlemler alınması gerekirken insanlarin da cok daha duyarlı olunması gerekirdi. Turkiyede Rakamlar şeffaf değil ve böyle giderse sorumsuzluk sonucu çok daha fazla insan ölecek. Çok yazık! Reis diye oy verdiğiniz adam halkını zerre düşünmeyip mitingde çay fırlatırsa olacağı bu!

Hatice
Hatice - 5 ay Önce

Çoğu insan virüs yokmuş gibi davranıyor, hiç bir kurala uymuyor kendinizi düșünmüyorsunuz etrafınızdakileri de dűșünmüyorsunuz. Devletimiz ve sağlık çalışanlarımız o kadar fedakarlık gösteriyor hiç saygı yok. Herkes kendi tedbirini kendisi alsın yasaklara filan gerek yok.