Sakarya'da 14 evde 56 kişi karantinaya alındı

Akyazı'da koronavirüs tespit edilen kadının temas ettiği evlerde yaşayan 56 kişi karantinaya alındı. Korona teşhisi konulan kadının taziye evine gittiği ve iftar yemeğine katıldığı öne sürüldü.

Sakarya'da 14 evde 56 kişi karantinaya alındı

sakaryayenihaber.com- 

Edinilen bilgiye göre, Akyazı Vakıf Mahallesi’nde yaşayan bir kadın, yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle Akyazı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan testler sonucunda kadına koronavirüs teşhisi kondu.

Kovid-19 teşhisi konulan kadının kendisine korona teşhisi konulmadan önce bazı evlerde iftara yemeği yediği ve taziyeye gittiği belirlendi. Koronavirüs teşhisi konan kadının iftar yemeğine katıldığı, taziye evine gittiği belirlendi. 
 
Kadının temas ettiği 14 evde 56 kişi karantinaya alınırken, bu evlerde yaşayanların 14 gün boyunca karantina altında tutulacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2020, 14:51
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gül şenkul
Gül şenkul - 6 ay Önce

Adamlar yırtınıyor ,dikkatli olun diyor millet iftar a gidecek yer arıyor.Oturun bakalım şimdi 14 gün ,uzun süre kimse de selam dahi vermez sizlere.Nedir bu ya,gitmeseniz ölür müsünüz? Herkese hastalık bulaştıracaksınız

Şinasi
Şinasi - 6 ay Önce

Müstehaksın sakarya. Bu cahillerle aynı coğrafyayı paylaşıyoruz maalesef. istediğin kadar evde karantinada kal, bunlarla hatalığı sıfırlamak mümkün olabilir mi hiç. bi yakınının ölümüne neden olsun da ömür boyu vicdanı sızlasın, tabi varsa

Deniz
Deniz @Şinasi - 6 ay Önce

Bende Adapazarında yaşıyorum... müstahak olmayıda hiç haketmiyorum ... lütfen genelleme yapmayın

İlyas
İlyas - 6 ay Önce

Devletimizi dinlemeyen hekesin Allaha havele edyrm

Özlem
Özlem - 6 ay Önce

Yazıklar olsun sizlere ya ...aylardır çoluk çocuk evdeyiz sabredemiyor musunuz ? hadi bizler yine iyiyiz sağlık calisanlarimiz evlerine gidemiyorlar , can derdi ile boğuşuyorlar.Bulaştırdığınız inlanlardan can kaybı olsa birde onun vicdan azabı var!! Yazık yazık bu kadar cahillik olmaz.

Deniz Küpçü
Deniz Küpçü - 6 ay Önce

Adapazarında yaşıyorum .... Genelleme yapmayın lütfen...

Necmettin Turan
Necmettin Turan - 6 ay Önce

Bunungibi kişilere adam öldürmek ten ceza uygulansın

Sermin oztin
Sermin oztin - 5 ay Önce

Bu insanların yüzünden evden cikamiyacaz ben yasaktan beri annemi gormedim çöpün dışında evden hiç çıkmıyorum bunca insanın vebali bu umursamazlarin boynuna nasıl hesap verecekler Rabbime yazık doktorlar hemşireler insanlar o elbiselerin içinde kimse birbirini tanımıyor yazık tulumlarinin arkalarına önlerine isim yazmışlar Allahi yardımcıları olsun herkesi vicdanlı olmaya davet ediyorum dünya battı insanlarin derdi can sıkıntısı ne diyeyim

SIRADAKİ HABER