Sakarya'da 3 AVM açıldı ama boş kaldı

Sakarya'da normalleşme adımı bugün atıldı. AVM'ler ve berberler 2 ay sonra yeniden faaliyete geçti. Önlemlerin üst düzey olduğu AVM'lere ilgi yokken, berberler müşterilere yetişemedi

Sakarya'da 3 AVM açıldı ama boş kaldı

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Türkiye'de koronavirüs normalleşme sürecinin ikinci aşamasına dün itibariyle geçildi. 11 Mayıs'ta açılması kararlaştırılan AVM'ler, güzellik merkezleri ve kuaförler önceden dezenfekte edildi. Belirtilen noktalar dün sabah 2 ay sonra ilk defa kapılarını vatandaşlara açtı.

SAKARYA'DA 3 AVM

Alınan bu karar doğrultusunda Sakarya'da bulunan 3 alışveriş merkezi yeniden faaliyete geçti. Serdivan AVM, Agora AVM ve Ada AVM'de yalnızca izin verilen giyim eşyası, ayakkabı, çanta, züccaciye gibi ürünlerin satılduğu dükkanlar açıldı. 

BOŞ KALDI

Alışveriş merkezleri açıldı ancak sessizlik yine bozulmadı. Korona tedbirlerine sıkı sıkıya uyan Sakaryalı vatandaşlar AVM'lere gitmedi. 3 alışveriş merkezinin de günün en işlek saatlerinde boş olduğu, aynı anda içeride çok az kişinin bulunduğu görüldü.

BERBERLER YETİŞEMEDİ

Sakarya genelinde bulunan kuaför, berber ve güzellik merkezleri ise müşterilere adeta yetişemedi. 51 gün sonra yeniden hizmete başlayan kuaförler, randevulu sistemle müşterilerini tek tek içeri aldı. Berberlere müşteri haricinde kimse alınmadı, koltuklar boş bırakıldı.

AVM'LERİN MESAİ SAATLERİ

Bu süreçte berberlerin saat 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermesi kararlaştırıldı. AVM'ler ise kendi saatlerini belirledi. Bu hafta için Serdivan AVM 11.00-19.00 saatlerinde, Ada AVM 09.00-19.00 ve Agora AVM'de 11.00-22.00 saatleri arasında çalışma kararı aldı. Azim ÇELİK

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2020, 13:47
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER