Sakarya'da 800 bin tatilci: Korona patlayabilir

Pandemi sürecinde gezmeye, eğlenmeye hasret kalan yüz binler şehrin kuzey bölgesine akın etti. Bayram tatilinde Karasu ve Kocaali'ye gelen yerli turistlerle birlikte bölgedeki insan sayısı 800 bin kişiyle Sakarya nüfusuna yaklaştı. Maske, mesafe ve hijyenin unutulduğu dört günlük eğlencenin faturası ise önümüzdeki günlerde kesilecek

Sakarya'da 800 bin tatilci: Korona patlayabilir

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİIK

AKIN ETTİLER

Ramazan Bayramı’nda pandemi sebebiyle evlerinde kalan milyonlarca kişi Kurban Bayramı’nda kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte sınırlı kaldıkları günlerin acısını çıkardı. Sıcaklığın 30 derecenin üzerine çıktığı bayram tatilinde İstanbul, Kocaeli, Düzce, Bursa gibi iller başta olmak üzere Türkiye genelinden Sakarya’ya akın vardı. Kuzey bölgesinde Karasu ve Kocaali sahili, Sapanca Gölü ve şehrin diğer turizm noktalarına gelen yerli turistler gönüllerince bir bayram geçirdiler.

TEDBİR YOK

Denizin, kumun, güneşin tadını çıkaran tatilciler pandemi tedbirlerini unutarak, maske, mesafe ve hijyen kuralları bayram öncesinde kaldı. Kuzey bölgesindeki sahillerde ajansların servis ettiği fotoğraflarda denizde kulaç atacak, kumsalda ise havlu serecek yerin kalmadığı görüldü. Resmi olmayan sayılara göre Karasu ve Kocaali’de bulunan insan sayısı il dışından gelen misafirlerle birlikte resmi olmayan rakamlara göre 800 binlere ulaşarak Sakarya nüfusuna yaklaştı.

ZATEN YÜKSELİYORDU

Kentteki günlük vaka sayılarının yükseldiği bugünlerde oluşan bu manzara korkuttu. Yetkililer oluşan bu tedbirsiz manzaraların faturasının 15 gün sonra kesileceğini ve virüsün yayılma hızının tabloyu değiştireceğini söylüyor. Sakarya'da bir süre önce 10'un altına düşen günlük vaka sayısı son günlerde 20'nin üzerinde seyrediyor. Hastanelerde 40'tan fazla korona hastasının tedavi gördüğü ilimizde, aktif vaka sayısı 200'lerde seyrediyor. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 23:57
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER