Sakarya'da acı rekor! Bir günde 63 ölüm....

Korona sebebiyle vefatların sayısını arttığı Sakarya'da 2 Aralık günü 63 ölümle bir rekor daha kırıldı.

Sakarya'da acı rekor! Bir günde 63 ölüm....

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Koroanvirüs tehdidi Türkiye'de düzeni alt-üst etti. Birinci pik döneminin bittiği günlerde vakalar en aza indirilmişti ancak son dalga daha şiddetli geldi. Ekim ayının başında başlayan tırmanış, artışını hızlandırarak sürdürdü. Sakarya'da günlük 5'lere kadar düşen vaka sayıları bazı binler 2 binlere dayandı. Şehirde koronavirüsten ölen kişi sayısı günde ortalama 15'in üzerine çıktı.

Sakarya Yenihaber Gazetesi'nin manşetinde 1 hafta önce yer verdiğimiz "vefat sayıları rekor kırdı" haberinden sonra acı bir gelişme daha yaşandı. Son haberimizde Kasım ayının sonunda günlük 56 vefat sayısı ile ölüm rekorı kırıldığını yazmıştık. Bu vefatların en az 20'sinin sebebinin ise korona olduğuna haberimizde yer vermiştik. Bu sayı son olarak 2 Aralık Çarşamba günü 63 olarak güncellendi. O gün salgının başından bu yana günlük en fazla kayıp verdiğimiz gün oldu.

Vefat konusunda en acı gün, eğer yeni bir artış eğilimi ortaya çıkmazsa 2 Aralık olarak kalacak. Fakat, tedbirlere sıkı sıkıya uyarsak bu sayıyı aşağılara düşürebiliriz. Yeni tedbirler uygulamaya girdi ve yetkililer sürekli "Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın" şeklinde uyarıyor.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE