Sakarya'da acı tablo: 3 kişiden 1'i korona!

Sakarya'da pozitif vaka sayısı yükselirken, test yaptıran kişi sayısı da günden güne artıyor. Günlük test yaptıran ortalama 4 bin kişiden 1500'e yakınına korona tanısı konuluyor. Yani test yaptıran 3 kişiden 1'inin test sonucu pozitif çıkıyor

Sakarya'da acı tablo: 3 kişiden 1'i korona!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi


Sakarya'da koronavirüs tehlikesi her geçen gün büyüyor. Vaka sayıları günden güne artmaya devam ediyor. Grip sezonuna girildiğinden bu yana şehirdeki korona tablosu tamamen değişti.

Artışın ilk döneminde 500 sınırında olan günlük vaka daha sonra 1000 sınırına geldi. Korona tanısı konulan kişi sayısı son olarak ise günlük 1500'e ulaştı. Sonucu "pozitif" olan kişi dışında, toplam test sayısı da merak konusu olmuştu.

Kent genelindeki Pandemi Hastanesi(Eski Kadın Doğum), SAÜEAH Merkez, Yenikent Devlet Hastanesi ve Ağız Diş Hastanesi'nde günlük ortalama yaklaşık 4 bin kişiye test yapıldığı öğrenildi.

Günlük test yaptıran ortalama 4 bin kişiden 1500'e yakınına korona tanısı konuluyor. Yani test yaptıran 3 kişiden 1'inin test sonucu pozitif çıkıyor

Bu testlerin ortalama sadece 1500'ünün Pandemi Hastanesi'nde alındığı belirtildi. Korona tedavisi yapılan bu hastanelerde doluluk oranları da her geçen gün artıyor.

Yetkililer, vatandaşlara zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması için uyarı yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 08:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Başlığınız yanlış
Başlığınız yanlış - 4 ay Önce

Test yaptıran 3 kişiden 1'i pozif olacak şeklinde olmalı

Sezgın sozücok
Sezgın sozücok - 4 ay Önce

Yanı turkıyede 3000vakavar yarısı sakaryadamı acaba hangısı doğru

Faruk Fidan
Faruk Fidan - 4 ay Önce

Yani turkiyede günlük 3 bin vaka var yarısı sakaryada mı

Mirkan
Mirkan - 4 ay Önce

Devlet ancak ceza kesiyor corona hic birinin umurunda degil