Sakarya'da bayram alışverişi için saat sınırı kalktı!

Adapazarı esnafına korona tedbirleri gereğince getirilen mesai saati sınırlaması bayram alışverişinde yoğunluk oluşmaması için 3 günlüğüne kaldırıldı.

Sakarya'da bayram alışverişi için saat sınırı kalktı!

KARAR ALINMIŞTI
Adapazarı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, kent merkezinde koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında esnafın mesai saatlerini 09.00-21.00 olarak belirlemişti. Kurul, Ramazan Bayramı öncesi yaşanabilecek olumsuzlukları görüşmek için tekrar masaya oturdu. Esnafın da talebi doğrultusunda mesai saati sınırlaması bayram alışverişinde oluşacak yoğunluğun azaltılması amacıyla 20 ve 23 Mayıs tarihlerini kapsayacak şekilde kaldırıldı. 
YOĞUNLUK AZALACAK
Sakaryalı vatandaşlar bayram öncesi 3 günde diledikleri saatte çıkıp alışverişlerini yapabilecek. Bu uygulama Çark Caddesi, Dar Sokak, Şal Sokak gibi giyim mağazalarının sayısının fazla olduğu noktalarda bayram yoğunluğunu kontrollü şekilde sağlanmasını amaçlıyor. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(SESOB) Başkanı Hasan Alişan, bu gelişmeyi Twitter hesabında duyurdu. Alişan attığı tvitte,"Kurul kararı gereğince Adapazarı'ndaki cadde ve sokaklarda bulunan iş yerlerine getirilen saat kısıtlaması 20, 21 ve 22 Mayıs için kaldırıldı" ifadesi yer aldı. Azim ÇELİK

AYRINTILAR GELİYOR

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 15:57
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Aldanmaz
Mehmet Aldanmaz - 6 ay Önce

65 yaş grubunada mesai saati içinde, özel işlerini yapabilmeleri için bir fırsat verilmesi gerekir.

SIRADAKİ HABER