Sakarya'da bir günde 90'a yakın vaka!

Sakarya'da vaka sayıları korkutucu boyutlara ulaştı. Şehirde bazı günler 90'a yakın vaka tespit edilirken günlük vaka sayısı ortalama 70'lerde seyrediyor. Aktif vaka sayısı ise 1000'e yaklaşıyor.

Sakarya'da bir günde 90'a yakın vaka!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

KORONA KORKUTUYOR
Koronavirüs tehdidi, Türkiye'de son günlerde giderek büyüyor. Vaka ve vefat sayıları her geçen gün artıyor. Ülkede 1000'in altına düşen günlük vaka sayısı, geçtiğimiz günlerde 1700 sınırına dayandı. Vefat eden kişi sayısı ise 50'nin altına düşmüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son 1 haftada "tehlikeli" olarak açıkladığı ve uyardığı iller arasında Sakarya yer almadı. Ancak bu, salgın sürecinde iyiyiye gittiğimiz anlamına gelmiyor.


VAKA ARTIŞI SÜRÜYOR
Sakarya, vaka artışı konusunda "en riskli" olarak açıklanan 20 ilin arasında bulunmuyor. Fakat, tabloya bakıldığında ilimizde de korona tehlikesinin her geçen gün arttığı görülüyor. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı "Hayat Eve Sığar" uygulamasında sadece haftalar önce vakanın bulunmadığı noktaların kırmızı renge büründüğü, renklerin şehrin üzerini adeta kapladığı görülüyor. Bu durum özellikle Serdivan, Adapazarı ve Erenler'de yoğun olarak görülüyor.


SAKARYA'DA SON DURUM
Bir süredir açıklanmayan korona verilerine Sakarya Yenihaber ulaştı. Alınan bilgiye göre haftalar öncesinde 130'lara kadar düşen aktif vaka sayısının 1000'e yaklaştığı öğrenildi. 5 ile 10'lu sayılara kadar düşen günlük vaka sayısının ise 70'lerde seyrettiği belirtildi. Bazı günler ise günlük 90'a yakın vakanın tespit edildiği kaydediliyor. Korona hastalarının 60'a yakını hastanede, diğerleri ise evde tedavi görüyor. Entübe durumda olan hasta sayımız ise 10'un altında seyrediyor. Yetkililer, sayının daha fazla artmaması için sürekli maske, mesafe ve hijyen uyarısı yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 12:48
banner3
YORUM EKLE