Sakarya'da bu sistemi kurdular! İsminiz verilebilir...

Sakarya'da buluşmaların yasaklandığı günden bu yana polis, misafirlikte yakalananlara binlerce lira ceza kesti. Valisi Çetin Oktay Kaldırım, bulaşı engellemek için apartman yöneticisi ve muhtarların da içinde bulunduğu bir sistem kurulduğunu söyledi.  Kaldırım, "Ev ziyaretlerini ciddi kontrol altına aldık. Anında ceza yazıyoruz, sistem meyvesini verdi" dedi

Sakarya'da bu sistemi kurdular! İsminiz verilebilir...

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK'in haberi

Sakarya'da koronavirüsün yeniden "pik" yaptığı Kasım ayı sonunda kentte kurul kararıyla yeni yasak kararları alınmıştı. Bunlardan en önemlisi de, şehir genelinde evlerde toplu buluşma ve misafirliklerin yasaklanması kararıydı. Karar alındığı günden bu yana şehirde güvenlik güçleri binlerce lira para cezası kesti. Kişi başı 3 bin 150 TL cezanın kesildiği bu tedbir, vaka sayılarının azalmasında büyük rol oynadı. Günlük 2 binlere dayanan vaka sayımız, şu anda ortalama 400'lere düştü. Hastane doluluk oranlarımız da yüzde 90'ların üzerindeyken yüzde 70'lere düştü.

VALİ KALDIRIM: SİSTEM, MEYVESİNİ VERDİ

Yenihaber'e konuşan Çetin Oktay Kaldırım, buluşmaların önüne geçmek için tüm muhtar ve apartman yöneticilerinin içinde bulunduğu bir sistem kurduklarını belirterek,"Son dönemde iyi tedbirler aldık ve işi çok sıkı tuttuk. Ev ziyaretlerini ciddi oranda kontrol altına aldık. Buluşma tespit edilen herkese ceza yazılıyor, bu da başarıyı getiriyor. Bütün ihbarlara gidilip, bakılıyor.  Muhtarlar ve apartman yöneticilerini de devreye soktuk. Kaymakamlarımız, muhtarlarla Whatsapp grubu kurdu ve sitem iyi işliyor. Bunun meyvelerini alıyoruz" dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 16:37
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 1 ay Önce

Nerede yapıldı bu hizmet karamanda yok

ÖZ-TAKİPÇİ HALK
ÖZ-TAKİPÇİ HALK @Takipci halk - 1 ay Önce

Sen nasıl provakatörsün özellikle bu rumuzla milleti sabrını zorluyorsun!!! Sakarya Yeni haber lütfen böyle ciddiyetsiz yorumları yayınlamayınız. Saygılarımla.