Sakarya'da bu veriyi ilk kez duyacaksınız!

Sakarya sağlık yapılan başarılı filyasyon çalışmaları sonunda koronayla mücadelede Türkiye'deki en başarılı 15 il içine girdi

Sakarya'da bu veriyi ilk kez duyacaksınız!

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK'in haberi

Sakarya'da korona vakaları her geçen gün artıyor. Birinci dalganın ikinci pik dönemine girdiğimiz bugünlerde Türkiye genelinde artan bulaşı seviyesi, ilimizde de yükseldi. Ülkede 1000'in altına düşen günlük vaka sayıları 1800 sınırına dayandı. Artış eğiliminden etkilenen ilimizde de 5'lere kadar düşen vaka sayısı son günlerde 60'ın altına inmiyor. Aktif vaka sayımız ise haftalar öncesinde 130'lardayken şu anda 1000'e dayandı.

ÜLKEDE İLK 15'TEYİZ

Sakarya'nın son 3 aydır Türkiye'deki sıralamada hangi noktada olduğu konusunda hiç bir veri paylaşılmamıştı. Ülkede ilk korona vakasının görüldüğü günlerde sürecin kontrol altına alınamadığı iller arasındaydı Sakarya. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, elinde tablolarla ekran karşısına çıktığı ilk günlerde ilimizi salgın sürecinde riskin fazla olduğu 5 ilden biri olarak açıklamıştı. Bu gelişmelerin üzerinden 6 ay geçti ve Sakarya, koronayla mücadele konusunda tablodaki yerini değiştirdi.

SIKI TAKİP, MÜCADELE

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı filyasyon ekipleri, bu 6 ayda temaslı tespiti konusunda ülkedeki en başarılı çalışmaları yaptı. Evde karantina ve izolasyon denetimini en üst düzeyde sürdüren sağlıkçı, polis ve zabıtalardan oluşan ekipler yaptıkları müdahalelerle bulaşıyı büyük ölçüde önledi. İçişleri Bakanlığı'nın bir çok kriterde yaptığı başarı sıralamasında ilk günlerde son sıralarda olan Sakarya "en başarılı 15 il" arasına girdi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 16:11
banner3
YORUM EKLE