Sakarya'da çat-kapı korona testine başlıyorlar!

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Covid-19 salgınına yönelik toplum bağışıklığını değerlendirmek için Sakarya’da ikinci test uygulamasının yapılacağını kaydetti.

Sakarya'da çat-kapı korona testine başlıyorlar!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Sakarya’da 370 kişinin örnekleme yöntemiyle belirlendiğini dile getiren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, test yapılacak kişilerin listesinin kendilerine ulaştığını belirtti.

Daha önce Sakarya’da 600 kişiye bu yönde test yapıldığını ve sonuçların değerlendirildiğini hatırlatan Öğütlü "Bakanlığımız tarafından tüm illerde gerçekleşen bir çalışma. Testleri kabul eden kişiye hem bağışıklığı tespit eden antikor testi hem de hastalık durumunu gösteren PCR testi uygulanacak. Test sonuçları bağışıklık durumunu ortaya çıkarıyor. Bu çalışmanın tamamlanması için halkımızın desteğini bekliyoruz. Onlardan ricamız, evlerini ziyarete gelecek ekiplerimiz ulaştığında, testin yapılması noktasında kendilerine yardımcı olmaları ve gerekli kolaylığı göstermeleridir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 13:57
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Güven Vermiyor
Güven Vermiyor - 3 ay Önce

Çat kapı kapıma gelen birine nasıl güveneyim. Bu tam bir saçmalık istiyorlarsa telefonlara mesaj atıp sağlık kuruluşuna çağırabilirler. Böyle ne olduğu belirsiz insanların da evime gelmesi kuvvettli muhtemel bir durum oluşturur.

Vatandaş
Vatandaş - 3 ay Önce

Bakın tekrar uyarıyorum burası Türkiye; dolandırıcılara adres gösteriyorsunuz, kafalarına göre eve gelip test yapamazlar, emniyet ve kolluk kuvvetleri ile gelmezlerse ben vatandaş olarak eve sokmam şimdiden tebliğ etmiş olayım, dolandırıcı olmadıklarını nerden bilecez gelenlerin o kimlik felan filan hikaye herkesin evinde renkli yazıcı var artık. Bu iş böyle olmaz haberiniz sayın yetkililer yada haberde eksiklik varsa bilmem.