Sakarya'da dikkat çeken ölüm istatistiği!

Sakarya'da salgının tırmanışa geçtiği Kasım, Aralık ayında ortalama 60 olan günlük vefat sayısı, yeni yılın ilk ayında 30 bandına geriledi.

Sakarya'da dikkat çeken ölüm istatistiği!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK

KASIM, ARALIK'TA ZİRVE YAPMIŞTI

Koronavirüs salgını, dünyada olduğu gibi Türkiye'de ve kentimizde günlük hayatımızı adeta alt üst etmiş durumda. Bulaşı seviyesinin Ağustos ayında azalmasıyla, sosyal hayatımızın büyük bir bölümünü geri kazanmıştık. Ancak "birinci pik" döneminden sonra Ekim ayından itibaren bu kez "ikinci pik" dönemine girildi ve hayat yeniden kısıtlamalarla devam etti. Salgının yeniden güç kazandığı Kasım ve Aralık ayında günlük vaka sayılarımız 2 bin sınırına dayanmış, bazı günler sadece 24 saatte 30'dan fazla kişiyi korona sebebiyle kaybetmiştik. Hükümetin attığı önemli adımlarla gelen yeni kısıtlamalar, kuvvetlenen salgının seyrini yeniden kırdı. 


GÜNLÜK VEFAT ORANI YÜZDE 50 AZALDI
Aralık ayı sonu itibariyle vaka sayıları çift rakama düştü. Durum böyle olunca virüs sebebiyle hayata veda eden kişi sayısı da oldukça azaldı.  Günlük 25 civarında olan vefat sayıları, yakın tarihlerde günlük 4'e kadar geriledi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi'nden alınan bilgiye göre Kasım ve Aralık ayında ortalama 60'a kadar çıkan günlük vefat eden kişi sayısı ortalaması(tüm vefatlar dahil) son günlerde 30'a geriledi. Yaklaşık yüzde 50 seviyesinde azalan günlük vefat oranları, tedbirlere sıkı sıkıya uyarsak böyle devam edecek. Sevdiklerimizin her gün birer birer salgın sebebiyle hayata veda etmesini istemiyorsak, herkesin duyarlı davranması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 10:13
banner3
YORUM EKLE