Sakarya'da en az vaka bu iki ilçede!

Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar uygulamasında Sakarya'daki korona yoğunluğunda artış gözleniyor. Bazı semtlerde fazla vaka sayısına işaret eden 'kırmızı' renk giderek artıyor 

Sakarya'da en az vaka bu iki ilçede!


sakaryayenihaber.com - 


Sağlık Bakanlığı'nın 'Hayat Eve Sığar' (HES) uygulamasında koronavirüs (Kovid-19) yoğunluğu takip edilebiliyor. 


Ülke genelinde olduğu gibi Sakarya'da da yeni vaka sayısı hızla artarken, HES uygulamasındaki haritada yoğunluk yayılıyor. 

Merkezi ilçeler arasında vaka yoğunluğunun en fazla olduğu yer Erenler ilçesiyken, Adapazarı ve Serdivan'da kısmi yoğunluklar dikkat çekiyor. 


Karaman, 15 Temmuz Camili ve Korucuk Mahallelerinin bulunduğu Yenikent bölgesinde de yoğunluğun giderek arttığı gözleniyor. 

Akyazı'da ilçe merkezi ağırlıklı olarak vaka yoğunluğu ilçe geneline yayılırken, Hendek'teki yoğunluğun ilçe merkezinde bulunduğu görülüyor. 

Karasu'da da vaka yoğunluğu ağırlıklı olarak ilçe merkezinde... Kocaali'deki vaka sayısının ise komşusu Karasu kadar olmadığı haritaya  yansıdı. 

Vaka yoğunluğunun en az olduğu ilçeler ise Taraklı ve Söğütlü... 

Geyve'nin bazı semtlerinin rengi giderek koyulaşırken, karantina uygulanan Karaçam, Nuriosmaniye ve Şerefiye mahallelerinin hala 'kırmızı' renkte olduğu görülüyor. 


Pamukova'da da vaka yoğunluğunun ilçe merkezi ve çevresinde olduğu gözlendi.

İŞTE HARİTADAN GÖRÜNTÜLER

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2020, 13:09
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Karapürçek li
Karapürçek li - 4 ay Önce

Sayın yenihaber sakarya nın KARAPÜRÇEK diye bir ilçesi de var neden buranın hakkında bilgi vermiyorsunuz lütfen biraz dikkatli davranın ve bu ilçenin Taraklı dan nüfus olarak büyük oldugunu da unutmayın. Saygılarımla