Sakarya'da en çok vaka görülen ilçe ve mahalleler!

Sakarya'da en çok vaka görülen ilçeler Adapazarı, Serdivan ve Erenler oldu. Yetkililer bu sayının tehlikenin geçtiğini göstermediğini söylüyor

Sakarya'da en çok vaka görülen ilçe ve mahalleler!

SON VERİLER UMUT VERİCİ
Koronavirüs, Türkiye'de olduğu gibi Sakarya'da da hayatı felç etti. Türkiye'de en başarılı 10 il arasında olan Sakarya, Kasım ayının başından itibaren yeniden "riskli iller" arasına girmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "vaka artışı yüzde 100" diyerek açıkladığı ilimizde bu sayıların azalma eğilimine geçti. Hafta içi, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları büyük ölçüde dönüş alınmasını sağladı. Son veriler tehlikenin geçtiğini göstermese de umut verici. Sağlık yetkililerinden alınan son bilgiye göre Kasım ayı sonlarına doğru 2 binlere dayanan günlük vaka sayısı 200'lere geriledi. Günlük 6 bin kişiye test yapılan günlerden, günlük 1500 testlere kadar düştük. 


EN FAZLA VAKA ÇIKAN İLÇELER
Alınan bilgiye göre ilimizde en fazla vakanın görüldüğü ilçeler ise sırayla Adapazarı, Serdivan ve Erenler oldu. Şehirde tespit edilen vakaların bir çoğunun şehrin merkezindeki Cumhuriyet, Semerciler, Şeker Mahalle ve Serdivan'daki İstiklal, Kemalpaşa, Arabacıalanı Mahallelerinden çıktığı belirtiliyor. Günlük vakanın azalması herkesi mutlu etse de, yasakların bu seviyede uygulandığı günlerde vaka sayılarının daha alt seviyelere düşmesi gerektiği belirtiliyor. Vatandaşlara tedbir çağrısı yapan yetkililer, tehlikenin henüz geçmediğini ifade ediyor. Tedbirlere daha sıkı şekilde uymamız gerekiyor.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 22:10
banner3
YORUM EKLE