Sakarya'da fabrikalar patladı, vaka sayıları arttı!

Sakarya'da vaka sayıları son günlerde günlük ortalama 100'ün üzerine çıktı. Bu artışta en büyük etken ise şehirdeki fabrikalarda yaşanan vaka patlaması oldu

Sakarya'da fabrikalar patladı, vaka sayıları arttı!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi
Sakarya'da vaka sayıları son günlerde artış gösteriyor. Koronayla mücadele konusunda sembol şehirlerden biri olan ilimizde günlük vakalar haftalar önce 5'lere kadar düşmüştü. 

Aktif vaka sayımız ise 130'lar seviyesine kadar azalmıştı. Bulaşının Türkiye'de artmasıyla birlikte ilimizde de artış eğilimi başladı. Özellikle son günlerde şehirde kurum, iş yeri ve fabrikalarda adeta korona patladı.

Kent merkezi ve ilçelerde bulunan OSB'lerde 10'a yakın fabrikada korona çıktı. 200'den fazla işçiye pozitif tanısı konulurken temaslı olan 500'den fazla kişi karantinaya alındı.

Son günlerde günlük vaka sayısının ise 100'ün üzerine çıktığı belirtildi. Hatta vaka tespitlerinin bazı günler 130'un üzerinde seyrettiği ifade edildi. 

Aktif vaka sayımızın ise 1500'ün üzerinde olduğu bildirildi. Artıştaki en büyük etkenin ise fabrikalardaki bulaşı olarak görülüyor. Vaka sayılarının azaltılması için çalışmalar sürüyor.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 15:25
banner3
YORUM EKLE