Sakarya'da günler sonra kritik gelişme: İbre döndü!

Sakarya'da 1500 sınırına dayanan günlük vaka sayısı son 3 günde azalma eğilim gösterdi. Sokak yasağı ve diğer kısıtlamaların uygulanması sonrası vaka sayısı 1400'ün altına düştü. Gidişatın bu yönde sürmesi için Sakarya'nın "evde kalmaya" devam etmesi gerekiyor

Sakarya'da günler sonra kritik gelişme: İbre döndü!

SAKARYAYENİHABER.COM-AZİM ÇELİK

YENİ PLANLAR DEVREYE ALINDI
Koronavirüs tehlikesi, ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de her geçen daha ağır tablolar ortaya çıkarıyor. Bilindiği üzere günlük vaka sayılarımız günler öncesnde 1500 sınırına dayanmıştı. Sakarya İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı bir dizi karar doğrultusunda yeni planlar devreye sokuldu. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi aylar sonra yeniden pandemi hastanesine dönüştürüldü, bununla birlikte Yenikent ve Kadın Doğum da sayıldığında şehirde sadece korona tedavisi yapan hastane sayısı 3'e yükseldi.


GÜNLER SONRA GÜZEL HABER
Hükümetin aldığı yeni kısıtlama kararlarından Sakarya'da olumlu dönüş alındı. Hafta sonu belirli saatlerde uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte restoran, kafe ve yiyecek-içecek hizmeti veren tüm işletmelerin kapatılarak sadece "gel-al" hizmetine dönmesi işe yaradı. Şehirde 1500 sınırına dayanan vaka sayıları bu uygulamalardan sonra azalma eğilimine geçti. Vaka tablosunda ibra aşağı döndü ve günlük oralama vaka sayısı 1400'ün altına düştü. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve şehri yönetenler sosyal medya hesaplarında denetimlerin sıklaştırıldığına dair fotoğraflar paylaşıyor. Bu gidişatın sürmesi için tedbirlere harfiyen uyulması gerekiyor. 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 16:31
banner3
YORUM EKLE