Sakarya'da günlük test sayısı uçtu!

Sakarya'da günlük test yapılan kişi sayısının bazı günler 1450'lere kadar çıktığı öğrenildi. Günlük vaka tespiti 100'ün üzerinde seyrederken, hastanede tedavi gören sayısı 200'e yakın

Sakarya'da günlük test sayısı uçtu!

sakaryayenihaber.com-

Koronayla mücadele konusunda sembol şehir olan Sakarya'da vaka sayıları yükseliş eğiliminde. Günlük vaka sayıları 5'lere kadar düşmüşken son günlerde 100'ün üzerinde seyrediyor. 

Bazı günler günlük vakaların 140'a kadar çıktığı belirtiliyor. Aktif vaka sayısı ise 1500'ü aşmış durumda. Sakarya'da korona hastalarının tedavi gördüğü hastanelerde toplamda 200'den fazla hasta var.

 Kent genelinde günlük test sayısı ise son günlerde katlandı. Önceki günlerde günlük test sayısının 1450'lere kadar yükseldiği kaydedildi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "tehlikeli iller" listesinde şu an için bulunmayan Sakarya'da sağlık ordusu, kamu kurumları ve STK'lar el birliğiyle hummalı bir çalışma yapıyor.

İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı filyasyon ekipleri ve mahalle denetim kadroları pozitif ve temaslı hastaların takibini hassas bir şekilde sürdürüyor.

Birinci dalganın ikinci "pik" dönemi olarak değerlendiren bu süreçte bulaşı zincirinin artmaması için yoğun bir çaba var. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 12:38
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necdet
Necdet - 3 ay Önce

Sağlık Bakanlığı'nda mı çalışıyorsunuz siz? Bakan Koca açıklamıyor bunları nerenizden yazıyorsunuz acaba?

Takipci halk
Takipci halk - 3 ay Önce

Allah korusun bu cahil duyarsız insanları bizide

Gizli adim
Gizli adim - 3 ay Önce

O zaman yasak gelsin