Sakarya'da kaç korona vakası kaldı? İşte sayı

Koronavivürsle mücadele konusunda en başarılı illerden olan ilimizde hastanede yatan koronavirüs vaka sayısı 60'a düştü.

Sakarya'da kaç korona vakası kaldı? İşte sayı

sakaryayenihaber.com-

Azim ÇELİK'in haberi

BAŞARILI ÇALIŞMA

Sakarya Türkiye'yı kasıp kavuran koronavirüs pandemisinde sürekli gündemde olan illerden biriydi. İlk dönemlerde vaka sayısında nüfusa oranla bakıldığında ülkede ilk 5'e giren kentimiz, yapılan başarılı çalışmalar sayesinde artık "riskli" grubunda yer almıyor. 
KORONADA TEK HASTANE
İlk olarak Toyota'da başlayan Kovid-19 tedavisi daha sonra merkez ve tüm ilçe hastanelerinde uygulandı. Vaka sayısı azalınca ise tüm hastaneler normale döndü ve korona hastalarının tedavi gördüğü tek hastane SAÜEAH oldu. Bu hastane de yakında normal hasta kabülüne başlayacak.
SON VAKA SAYISI
Sakarya Valisi bayram ziyaretleri esnasında Sakarya'da tedavi gören korona hastası sayısının 60'a düştüğünü söyledi. Nayir,"Vatandaşımız daha güvenli olarak gelecek artık hastanelere. Şuanda bizim hasta sayımız 60 civarında SAÜEAH'ta yatan kişi sayısı. Bu sayıyı daha çok düşürmeye çalışıyoruz" dedi. Bu sayının önümüzdeki süreçte azalması bekleniyor.  
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 6 ay Önce

Toplamda evde pozitif olanlarla beraber kaç vaka var acaba?

semra simsek
semra simsek - 6 ay Önce

yagcilar mahallesi olarak böyle bir uygulama görmedik henüz

Cemal
Cemal - 6 ay Önce

Tam n ınanalımmı

SIRADAKİ HABER