Sakarya'da korkutan değişim! En riskli bölgeler...

Sakarya'nın koronavirüs haritasına bakıldığında vaka yoğunluğu 6 ay öncesine göre büyük artış gösterdi.

Sakarya'da korkutan değişim! En riskli bölgeler...

sakaryayenihber.com - Garip KOCABAY

Sakarya'da koronavirüs vakaları her geçen gün artıyor. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı korona haritasında, vaka artışı gözle görülür şekilde artıyor. Haritada, hasta sayısının az olduğunu ve ağır hastanın bulunmadığını simgeleyen mavi ve renkler yerini ağır hastaların bulunduğuna işaret eden kırmızı renge bıraktı.

GÜNLÜK VAKA

Şehirde günlük vaka sayısı bir zamanlar 2'lere kadar düşerken, son günlerde günlük vaka sayısı 1500'lere dayandı. Şehrin neredeyse tamamına yayılan virüsün özellikle Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Akyazı'da fazla olduğu gözlendi. Şehirde vakaların yoğunlukta olduğu bu ilçelerde birçok sokağın risk altında olduğu görülüyor. 

6 AY ÖNCE

Vaka yoğunluğunu gösteren Hayat Eve Sığar uygulamasında mayıs ayı ve kasım ayındaki vaka yoğunluğuna bakıldığında virüsün nasıl yayıldığı dikkat çekiyor. Mayıs ayında riski temsil eden kırmızı renk neredeyse hiç gözükmezken, bugünkü haritada şehir adeta kırmızıya büründü.

YASAKLAR GERİ GELDİ

Ülke genelinde vaka sayılarının artış göstermesi sonucu, sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere daha önce de getirilen ksıtlamalar geri getirildi. 

EN RİSKLİ İLÇELER

Hayat Eve Sığar uygulamasında yer alan haritada özellikle Adapazarı, Erenlerü Serdivan ve Akyazı'da vaka yoğunluğunun fazla olması dikkat çekti


Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 17:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER