Sakarya'da korkutan korona görüntüsü!

Sağlık Bakanlığı'nın hayata geçirdiği "Hayat Eve Sığar" uygulamasında Sakarya'da bazı bölgelerin riski simgeleyen kırmızı renge büründüğü görüldü.

Sakarya'da korkutan korona görüntüsü!

sakaryayenihaber.com-

Sağlık Bakanlığı'nın "Hayat Eve Sığar" uygulamasında Sakarya haritasının renki son günlerde değişmeye başladı. Vaka yoğunluğunu gösteren yeşil, mavi renk ve ağır vaka yoğunluğunu gösteren kırmızı renkler şehrin üzerini kapladı.

Özellikle şehir merkezinde virüsün hızla yayıldığını görmek mümkün. Adapazarı'nda Yenikent bölgesinin yanı sıra ilçedeki birçok alan kırmızı renge büründü. Adapazarı'nın yanı sıra Serdivan ve Erenler ilçesinde de riskin yükseldiği görüldü.

SAKARYA'DA PATLAMA

Önceki gün bir açıklama yapan Türk Tabipler Birliği Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman,"Sakarya, Konya, Kocaeli, Manisa’da patlamalar var, özellikle fabrikaların olduğu bölgelerde yoğunluk söz konusu.Artık yoğun bakımlar hasta sayısını kaldırmıyor. Salgınla bir mücadele yapılıyordu ama bu mücadelede başarısızlık söz konusu bizce. Bilim Kurulu üyeleri de virüsün kontrolsüz yayıldığını açıkça söylüyorlar." dedi.

İŞTE SAKARYA'NIN KORONA HARİTASI:
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 16:06
banner3
YORUM EKLE