Sakarya'da korkutan tablo! Günlük vaka uçtu...

Korona tablosunun tamamen değiştiği ilimizde günlük vaka sayısının bazı günler 150'yi aştığı öğrenildi

Sakarya'da korkutan tablo! Günlük vaka uçtu...


sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

Koronavirüs vakaları artış eğilimini sürdürüyor. Vaka artışları, birinci pik dönemindeki seviyelere yaklaştı. Sakarya'daki tablo da ülkedeki artışla ortanılı şekilde değişti.

 Günlük vaka sayıları önce 50 ve sonra 100'ü aştı. Kent genelindeki vaka durumu, son günlerde de artış eğilimini sürdürdü. 

Alınan son bilgilere göre bazı günlerde günlük vaka tespinin 150'yi aştığı öğrenildi. Şehirdeki aktif vaka sayımız ise 1500'ü aşmış durumda.

 Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SAÜEAH) ile pandemi hastanesine çevrilen Eski Kadın Doğumevi'nde korona tedavisi gören 200'den fazla pozitif hastanın bulunduğu kaydedildi. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı filyasyon ekipleri kent genelinde bulaşının daha fazla artmaması için gece-gündüz çalışıyor. 

Karantinada olan pozitif hastaların hareketleri 24 saat kontrol ediliyor. Yetkililer vaka sayılarının azalması için maske, mesafe ve hijyen uyarısı yapıyor. 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülistan Ayaz
Gülistan Ayaz - 3 ay Önce

Bütün özel toplu taşımalara kamera konulmalı. Umursamaz şöförler hergünkontrol edilmeli ki umursamaz şöförler ceza yi ekten korka amları için daha dikkatli olurlar. Bütün münübüs, dolmuş taksiler kartlı olmalı. Şöförler haftada bir krona vürüs testi olmalı.