Sakarya'da korkutan tespit! Ölümler böyle artmış

İspanyol El Pais Gazetesi Türkiye muhabiri Andres Mourenza Sakarya'daki ölüm oranlarının 2019'a kıyasla yüzde 40 arttığını yazarak, sebebinin koronavirüs olduğunu iddia etti.

Sakarya'da korkutan tespit! Ölümler böyle artmış

sakaryayenihaber.com-

GÜNDEM OLDU

İspanyol El Pais Gazetesi Türkiye muhabiri Andres Mourenza, Twitter'da Sakarya ile ilgili yazdığı yazılarla gündeme geldi. Türkiye'de vakaların fazla görüldüğü illerde ölüm oranlarını tablolar halinde paylaşan İspanyol gazeteci, Sakarya için de bazı tvitler yazdı. İlimizde ölüm 2019 ve 2020 yıllarındaki ölüm oranlarının arasında yüzde 40'lık bir fark olduğunu iddia etti. 

YÜZDE 40 ORAN

Bu verilerin yer aldığı tabloları paylaşan Mourenza,"Sakarya'da önceki yıla göer ölüm oranında yüzde 40 artış var. Türkiye'de ise 1 ayda 3 bin 500 ile 5 bin arasında fazla ölüm var" ifadelerini kullandı.Mourenza tvit dizisine şu sözleri ekledi: "Sakarya'da (İstanbul ve Ankara arasındaki geçiş bölgesi ve hafta sonu gezilerinin yapıldığı yer) artış çok yüksek."

KOCA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ.

Yazılan bu tviter, Sakaryalı vatandaşları tedirgin etti. Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son  yaptığı basın toplantısında ölümlerdeki artışın olağan seyrettiğini belirterek,"Türkiye'de geçen yılın ortalaması ile bu yılın ortalaması arasında 3 bin civarı fark var. Koronadan ölenlerin sayısı da bu ortalama bu civarda. Ölüm oranı fazla iddiasında bulunanlara soruyorum, nerede bu ölümlerin fazlası?" ifadelerini kullanmıştı.


Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2020, 10:16
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER