Sakarya'da korkutan vaka artışı! İşte son tablo

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Yenihaber'e günlük vaka sayılarının 5'lerden 25'lere çıktığını ve aktif vaka sayısının 100'lerden yeniden 300'e yakın noktaya yükseldiğini açıkladı

Sakarya'da korkutan vaka artışı! İşte son tablo

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi


VAKADA SON DURUM
Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, şehirde koronavirüsle mücadele konusunda gelinen son durumu ve yapılan çalışmaları anlattı.
Öğütlü'nün verdiği bilgilere göre, bir süre önce bizim de yazdığımız gibi 100'lere inen aktif vaka sayısı son dönemde yaşanan hareketlilik sonrası yeniden 300'e yakın bir sayıya yükseldi. Günlük vaka sayımız ise 4-5'lerden yeniden 25'lere yükseldi. Hastanede tedavi gören kişi sayısı 40'tan fazla, diğer korona hastaları ise evde tedavi ediliyor. 


TEHLİKE SÜRÜYOR
Tehlikenin devam ettiğini anlatan İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, "5'li 10'lu rakamlardayken günlük vakalarımız 130'lara düşmüştü. Aam şimdi 300'e yakın sayılara yükseldi. Vefat sayılarımız az, son 10 gündür vefatımız olmadı. 1 tane importe ettik dışardan gelen vakamız vardı sadece bu. Evde tedavilerde başarımız var, bu çok önemli. 250 kişilik filyasyon ekibimiz sahada gece-gündüz çalışıyor. Teması önlemek için elimizden geleni yapıyoruz. Amacımız bu sayıları inşallah en az seviyeye indirmek" dedi.

ÖĞÜTLÜ BÖYLE KONUŞTU

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 03:14
YORUM EKLE