Sakarya'da korona gerçeği... Dikkatinizi çekti mi?

Adapazarı'nın en işlek noktası olan Çark Caddesi'nde 5 gün aralıklarla çekilen iki fotoğraf arasındaki fark, virüs korkusunun kenti ne denli etkilediğini gözler önüne serdi.

Sakarya'da korona gerçeği... Dikkatinizi çekti mi?

AYNI AÇIDAN İKİ FOTOĞRAF
Koronavirüs salgını Türkiye'de ilk kez 14 gün önce görüldü. Sakarya'da da salgınla mücadele kapsamında önlemler uygulanırken, bu durum şehir halkının yaşantısını değiştirdi. 5 gün önce çekilen fotoğraflarda Çark Caddesi'nde yüzlerce insanın yürüdüğü, bölgenin oldukça kalabalık olduğu görüldü. Günün aynı saatinde, aynı açıdan, 5 gün sonra çekilen bir başka fotoğrafta ise ilk görüntünün tam tersi bir manzara olduğu görüldü. Caddede yürüyen insanların sayısının neredeyse parmakla sayılacak kadar olduğu gözlendi. 
SOKAKLAR BOŞ
Devletin insanların toplu olarak bulunduğu yerlere uyguladığı kapatma ve risk grubundaki vatandaşlar için uyguladığı sokağa çıkma yasağından sonra Sakarya'da AVM'ler, pazarlar, çay bahçeleri boşaldı. Son günlerde Sakarya sokaklarında, çalışmak zorunda olan insanlar ve görevliler haricinde kimse yürümüyor. Bu durum şehrin günlük hayattaki akışını salgın sürdükçe daha fazla etkileyeceğine işaret ediyor. Caner ÖZKOÇ

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 17:11
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 6 ay Önce

Ne yazıkki onlar işe gidenlerdik onları çıkardıkya gözden çok üzülüyorum çok

SIRADAKİ HABER