Sakarya'da korona için acı istatistik!

Sakarya'da son dönemde koronavirüse yakalanan kişilerin ortalama yüzde 10 ile yüzde 15'lik arası kişilerin 65 yaş ve üzeri olduğu öğrenildi

Sakarya'da korona için acı istatistik!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

Koronavirüsle mücadele konusunda Türkiye'de örnek çalışmalara imza atan Sakarya, son günlerde birinci dalganın ikinci "pik" döneminde zorlu günler geçiriyor. 

Günlük 5'li sayılara düşen ve ikinci dalganın başlangıcında bazı günler 90 vakanın tespit edildiği ilimizde son 1 haftada bu sayı 50'lere düştü. Aktif vaka sayımız ise son günlerde 1000 civarında seyrediyor. 

Öte yandan yalnızca Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SEAH)'nde devam eden korona tedavisi, artık Eski Kadın Doğum Hastanesi ve Yenikent Devlet Hastanesi'nde de sürdürülüyor. 

YAŞLI KESİM DE VAR

Alınan bilgiye göre, Sakarya'da sayıların yükseldiği son süreçte koronaya enfekte olan kişiler arasında genç, orta yaşlı kişiler gibi yaşlıların da bulunduğu öğrenildi.
 
Sakarya'da akraba görüşmesi, toplu buluşma veya toplum içinde herhangi bir yerde virüsün bulaştığı kişişlerin yüzde yaklaşık 10 ile yüzde 15'lik bölümü arasında yer alan kişilerin 65 yaş ve üzeri olduğu öğrenildi.

Bu istatistik, virüsün Sakarya'da ölüm riskinin arttığını gösterdi. Koronavirüs konusunda "en riskli" grup olan 65 yaş ve üzerinin bulaşı zincirinden çıkması için çalışmalar sürüyor. 

Sakarya'da sürekli sahada olan "Mahalle Denetim Ekipleri" karantina denetimlerini sürdürüyor. Korona olduğu halde topluma karışan kişilere 3 bin 150 lira, maske takmayan kişilere ise hiç sorgusuz 900 TL para cezası kesiliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 11:53
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER