Sakarya'da korona o fabrikada da patladı!

1'nci OSB'de bulunan yedek parça üretimi yapan Ecoplas Fabrikası'nda yaklaşık 25 kişide korona çıktı, yaklaşık 100 kişi karantinaya alındı

Sakarya'da korona o fabrikada da patladı!

sakaryayenihaber.com

Koronavirüs Sakarya'da bir fabrikada daha patladı. Arifiye ilçesinde bulunan 1. OSB'de yedek parça üretimi yapan Ecoplas Fabrikası'nda bazı çalışanlar septom göstermesi üzerin hastaneye gitti. Çalışanlara yapılan korona testleri pozitif çıkınca fabrikada büyük panik yaşandı. 

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı filyasyon ekipleri, fabrikadaki temaslı personeli tespit etti. Fabrikadaki montaj, boya ve idari bölümde çalışan yaklaşık 25 personelin testi pozitif çıktı. 

Bu kişilerin ailesi, yakınları ve çevresinde bulunan temaslı kişilerin de bulunduğu 100 kişi karantinaya alındı. Çalışanların büyük bir bölümünün evde tedavi olduğu öğrenildi. 

Öte yandan, fabrikada tedbirler üst düzeye çıkarıldı. Üretim tesisindeki tüm alanlar dezenfekte edilirken fabrikada üretimin devam edeceği belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 11:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakaryalı
Sakaryalı - 5 ay Önce

Hangi fabrikada patlamadiki bütün fabrikaları sarmış durumda şuan eşim bir haftadır yatiyo karantinadayız iş yerinde kaptı