Sakarya'da korona patladı!

Sakarya'da son günlerde bazı bölgelerde pozitif vakaların görülmesi üzerine çok sayıda kişi karantina altına alındı.

Sakarya'da korona patladı!

sakaryayenihaber.com -

Sakarya'da bir dönem bitme noktasına gelen vakalar, son günlerde tekrardan artış gösterdi. Özellikle toplu olarak gerçekleştirilen faaliyetler vaka sayısının yükselmesinde etkili oldu. Karasu'da 2 bölgede, Geyve'de ise 1 bölgede vakaların görülmesinin ardından çok sayıda kişi karantinaya alındı.

27 EV KARANTİNAYA ALINDI

Karasu Adatepe Mahallesi'nde yaşayan bir kadın 16 Temmuz'da koronavirüs belirtileriyle hastaneye kaldırıldı.  Kadının testi pozitif çıkınca, İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararıyla yaşadığı sokaktaki ve akrabalarının yaşadığı toplam 27 ev karantinaya alındı.  Jandarma,, sokağın giriş ve çıkışlarını kapatırken, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı filyasyon ekipleri de çalışmaya başladı.  Karasu İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararında şu ifadeye yer verildi:  "İlçemiz Adatepe Mahallesi Türk Köyü Sokak 208, 156 ve 151 numaralı haneler arasında kalan bölge Coronovirüs (Kovid-19) salgınının kontrolü açısından Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’ nci ve 72’ nci maddeleri kapsamında 17.07.2020 gün itibariyle ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına geçilerek, sokak giriş ve çıkışların kapatılmasına karar verildi."

CENAZEYE KATILDI

Karasu Yeşilköy Mahallesi'nde yaşayan bir kadın  yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle hastaneye başvurdu. Hastanede yapılan testlerde kadına kovid-19 teşhisi konuldu. Korona testi pozitif çıkan kadının kısa süre önce bir cenazeye katıldığını söylemesi üzerine çalışma başlatıldı. Cenazeye katılan kadının temasta bulunduğu 40 kişi karantinaya alındı. Karantinaya alınan 40 kişinin 14 gün boyunca evlerinde karantinada tutulacağı belirtildi.

DÜĞÜNE GİTTİLER

Geyve'de 4 farklı aile, 2 gün önce Adapazarı'nda ilçeden ortak tanıdıkları olan bir ailenin düğününe gitti. İddiaya göre sonrasında bazı kişiler rahatsızlanarak hastaneye başvurdu. Yapılan testlerde 4 farklı aileden 13 kişide koronavirüs tespit edildi. 3 ayrı bölgede bulunan farklı evlerde yaşayan 40 kişi ise karantinaya alındı.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 13:32
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER