Sakarya'da korona patlamasının sebebi!

Sakarya'da özellikle Karasu ve Sapanca'ya tatil için gelen ve korona taşıyıcısı olan turistler, temasları sonrası ilde vaka sayılarının artmasına neden oldu

Sakarya'da korona patlamasının sebebi!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK

TATİLCİLER GELDİ
Türkiye genelinde tatil sezonu Temmuz'un başından itibaren başladı. Yerli turistler, ülkenin dört bir yanına tatil yolculuğuna çıktı.

Yüzlerce turist ise tatil için ilimizdeki turizm bölgeleri Karasu, Kocaali, ve Sapanca'yı tercih etti.  Özellikle kuzey bölgesine kısa sürede binlerce tatilci geldi.

TAŞIYICI TATİLCİLER

Pansiyon, otel ve kendilerine ait yazlıklarda tatil yapan kişilerden bazılarının korona taşıyıcısı olduğu tespit edildi. Kent genelinde il dışından gelenlerin teması sonrası çok sayıda kişi virüse enfekte oldu.

Bu durum, Sakarya'nın korona tablosunda değişime neden oldu. Vaka sayıları bu ayın başından itibaren yükselişe geçti. 10 günde şehirde 3 farklı bölgede karantina süreci başladı.

DİKKATLİ OLUN

150'den fazla kişi, temaslı olabileceği gerekçesiyle karantinaya alındı. Sakaryalı yetkililer tatilci ve vatandaşları,"Maske, mesafe ve hijyen tedbirlerini elden bırakırsak durum daha vahim olabilir" şeklinde uyardı. 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2020, 12:12
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 4 ay Önce

Yasak getirsin bakan bey bu böyle olmuycak bu millet anca yasaktan anlar butun cumhurbaşkanımızda yasak gelsin bu sene para kazanmasınlar

SIRADAKİ HABER