Sakarya'da korona şoku... Kuveyt'ten gelen 4 kişi pozitif

Kuveyt'in güneyindeki Al Mutlaa şehrinden memleketleri Sakarya'ya gelen 8 kişiden 4'ünün testi pozitif çıktı, 1'inde akciğer semptomu görüldü

Sakarya'da korona şoku... Kuveyt'ten gelen 4 kişi pozitif

sakaryayenihaber.com-

Azim ÇELİK'in haberi

KUVEYT'TEN GELMİŞLERDİ
Kuveyt'in güneyinde bulunan Al Mutlaa şehrinden Türkiye'ye dönüşleri için izin verilen 230 kişi geçtiğimiz günlerde ülkeye dönüş yapmıştı. Havalimanında korona testi yapılan  230 kişi daha sonra memleketlerine gönderildi. Bu kişilerden 8'i memleketleri olan Sakarya'ya gelip evlerine döndü. 
HASTANEYE GİTTİLER
Hastalık semptomu görülen 8 kişi, şehirdeki pandemi hastanesi olan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SAÜEAH)'ne geldi. Burada korona testi yapılan şahıslardan 4'ünde Kovid-19 tespit edildi, 1 kişide ise akciğer semptomu görüldü. Diğer 3 kişinin ise korona tespi negatif çıktı. Pozitif 5 kişi hastaneye yatırıldı, 3 kişi ise 14 günlük karantina için evlerine gönderildi.
SAĞLIKTA BÜYÜK ŞOK
Sakarya'da yapılan başarılı çalışmalar neticesinde vaka sayılarını günlük 3'e kadar düşmüşken bu gelişme büyük şok yaşattı. Harekete geçen filyasyon ekibi 8 kişinin yakınları ve teması olduğu tüm kişilere ulaştı. Bu kişiler de evlerinde karantinaya alınırken, durumun kontrol altında tutulması için gerekli tüm tedbirlerin uygulandığı belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 14:01
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cevat
Cevat - 6 ay Önce

Umreden gelen 14 gün yurtta kalıyor kuveytten gelen sokağa

SIRADAKİ HABER