Sakarya'da koronadan ölen sağlıkçı var mı? İşte cevabı

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, canlı yayında yaptığı açıklamada Sakarya'da koronavirüs sebebiyle sağlığı konusunda risk taşıyan sağlıkçının bulunmadığını söyledi

Sakarya'da koronadan ölen sağlıkçı var mı? İşte cevabı

sakaryayenihaber.com-

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Üniversitesi'nin canlı yayınında Sakarya'da koronavirüse yakalanan sağlıkçılarla konuştu.

RİSKLİ HASTA YOK
Kent genelinde virüse yakalanıp hayati risk taşıyan ve durumu sıkıntıda olan hiç bir sağlıkçının bulunmadığını belirten Vali Nayir, "Taburcu ettiğimiz hastalar oldu ve yatak sıkıntısı çekmedik. Bulaşıyı engellemek için çok güzel çalışmalar yaptık. Daha fazla yayılımı önledik. Tedavi konusunda Türkiye'ye örnek olduk. Arkadaşlarımız canlarını ortaya koyarak çalıştı. Tabi sağlıkçılarımızdan ister istemez pozitif olan oldu. Ancak durumu ağır olan sağlıkçımız yok. Hatta  iyileşip görevlerine geri dönen sağlıkçılarımız da var. Onlardan beklentimiz plazma tedavisinde bize kan vermeleri. Hastalara şifa olmak için şimdi onlardan bu desteği bekliyoruz." dedi.

ORAN YÜZDE 0.8'E DÜŞTÜ
Artış oranının yüzde 0.8'lik bir noktaya düştüğünü anlatan Vali Nayir, "En başta bu tedirginlik bizde de vardı. Sakaryamızın da yatak konusunda geride olduğumuzu söylüyorduk yeni yatak ve ünitelerin olması gerektiğini söylüyorduk. Artışlar yüzde 60-70 ler seviyesindeydi ve rakamlar büyüyerek gidiyordu her bir sonraki ve önceki güne baktık yatak konusunda sıkıntı çekeceğimizi düşündük. Zorlayıcı olduk, yapılan yeniliklerle şuan iyi durumdayız. Son 10 günde vaka artışlarında yüzde 10 ve hatta yüzde 2 lik bir duruma geldik. Bugünle bir önceki gün arasında yüzde 0.8'lik bir artış oranı var. Artışlar küçülerek devam ediyor." diye konuştu. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 22:42
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER