Sakarya'da koronadan ölümlerde korkutan artış!

Sakarya'da pandemi sürecinin başından bu yana koronavirüsten ölen kişi sayısı 140'a yaklaştı.

Sakarya'da koronadan ölümlerde korkutan artış!

sakaryayenihaber.com

Sakarya, pandemiyle mücadele konusunda bilindiği üzere Türkiye'de örnek şehirlerden biri oldu. Tanı, tedavi ve filyasyon konusunda en başarılı 15 il arasında olan ilimizde vaka ve vefat sayıları ne yazık ki artıyor.

Alınan son bilgiye göre günlük vaka sayısı 50'nin üzerinde seyrediyor. Aktif vaka sayısı ise 1000'in altına düşmedi. Koronadan ölen kişi sayısı ise son günlerde arttı.

Hastanelerde yoğun bakımda olan ve entübe durumda olan bazı hastaları kaybettik. 120'lerde seyreden vefat eden kişi sayısı son 1 ay içinde 140'a yaklaştı.

Sakarya'da özellikle Kurban Bayramı ve sonrasındaki süreçte vatandaşların toplu olarak bulunduğu düğün, cemiyet, taziye ve uğurlama gibi etkinliklerde ortaya çıkan tedbirsiz davranışlar bulaşının artmasına neden olmuştu. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 17:22
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erman demirtürk
Erman demirtürk - 3 hafta Önce

Sıkı ceza yaptırımları olmadığı sürece daha çok sıkıntı çekeriz.Erenler çarşamba pazarında 6 adet zabıta görevdeydi.Fakat görevlerini sadece pazarın girişinde sohbet ederek tamamladıklarını düşünüyorum.Halkın içine girip hatırlatma yapmak yerine asker arkadâşı sohbeti yapmak düşündürücü.

SIRADAKİ HABER