banner67

Sakarya'da koronanın ibresi olduğu yerde kaldı!

Sakarya'da geçtiğimiz günlerde 50'ye kadar düşen vaka sayıların azalma yönündeki hareketi durdu. Kent genelinde hala günlük 50 ile 100 arası kişiye korona teşsihi konuluyor. Tedbirlere daha sıkı uymamız gerekiyor!

Sakarya'da koronanın ibresi olduğu yerde kaldı!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

HAYATIMIZ KISITLANDI
Koronavirüs hala hayatımızdaki en büyük tehdit. Türkiye genelinde Kasım ayında tırmanışa geçen salgın, sosyal yaşam özgürlüğümüzü büyük ölçüde kısıtladı. Ülke genelinde vaka sayıları 2 aydır yükseliş trendini sürdürüyor. Sakarya'da da bu artış, ülke geneline orantılı şekilde görülüyor.


VAKADA SON DURUM
Korona vakalarıyla ilgili son durum bilgilerini size güncel olarak ulaştırıyoruz. Son olarak Sakarya'da günlük vaka sayılarının 50'ye kadar gerilediğini yazmıştık. Kasım ayı sonunda 2 bin sınırına dayanan vakalarımızın azalış trendi bu noktada son buldu. Vaka sayıları 50'nin altına düşmedi. Şehirde hala 24 saatte 500 ile 100 arasında kişiye korona tanısı konuluyor.


TEDBİRLERE UYMALIYIZ
Öte yandan pandemi ilan edilen SEAH Merkez Kampüs, Eski Kadın Doğumevi ve Yenikent Devlet Hastanesi'nde koronayla mücadele sürüyor. Vatandaşın sağlığı için kendi sağlığını hiçe sayan sağlık ordumuz, bu hastanelerde 24 saat canla başla çalışıyor. Öte yandan yetkililer, vakaların sıfıra yaklaşması için tedbirlere daha sıkı şekilde uymamız gerektiğini belirtiyor.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 18:42
YORUM EKLE