Sakarya'da koronaysanız bunu yapmadan bir düşünün!

Sakarya'da karantinada olduğu halde topluma karışan ve büyük bir risk oluşturan taşıyıcıları evde tutacak yeni uygulamanın detayları belli oldu

Sakarya'da koronaysanız bunu yapmadan bir düşünün!

sakaryayenihaber.com


Sakarya'da son dönemde korona teşhisi konulan ve tedavisi evde devam eden çok sayıda kişinin sokağa çıktığı tespit edildi.
Taşıyıcı olduğunu bildiği halde topluma karışarak yeni bulaşı zincirlerinin oluşmasını kendi eliyle sağlayan bu kişiler, cezai yaptırımlara aldırış etmiyordu.


Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım dün gece saatlerinde şehirde başlatılan yeni uygulamayı duyurdu.

Alınan yeni karara göre karantinayı delen korona hastalarının tespit edilmesi halinde en yakın devlet yurduna yerleştirilecek.

İyileşeceği tarihe kadar burada kalacak olan yasak delenler, konaklama ve yiyecek masraflarını da kendi cebinden ödeyecek.

Bu kişilere ayrıca bu masraflar dışında kuralları hiçe saydığı gerekçesiyle kanunda yer alan madde gereği 763 liradan 3 bin 150 liraya kadar para cezası kesilecek.


Sakarya'da karantinaların denetimini sürdüren Sakarya Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve belediye ekipleri konuyla ilgili bir çalışma başlattı.


Mahalle denetim ekipleri, karantina kuralını ihlal eden kişileri tespit edip gerekli işlemi yapacak. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım konuyla ilgili Twitter'den şunu paylaştı:


Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 15:31
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rüştü çakır
Rüştü çakır - 5 ay Önce

Korona olduğunu bildiği halde başkalarına virüs bulaştıranlara yüz binlira para cezası ve 1 yıl hapis cezası verilmelidir.ikinci kez ihlal edenlere 5 yıl hapis 250 bin lira para cezası verlmelidir