Sakarya'da polikilinikler ve ameliyatlar başladı!

Sakarya'da sağlık sistemi bugün itibariyle normale döndü. SEAH, Yenikent ve ilçe hastanalerinde polikilinikerin nerdeyse tamamı hizmete girdi, ameliyatlar başladı. Vaka sayılarımız ise 50-100 arasında plato çiziyor.

Sakarya'da polikilinikler ve ameliyatlar başladı!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi


KARARLI ADIMLAR
Koronavirüs, dünyada olduğu gibi Türkiye'de hayatımızı her anlamda kısıtladı. İkinci pik döneminin başladığı Kasım ayında il genelinde vaka sayılarımız 2 binlere dayandı, 24 saatte 30'dan fazla insanımızı kaybettik. Atılan kararlı adımlar, salgının seyrini değiştirdi. Ocak ayının başından itibaren vaka sayılarımız 50'lere düştü. Hastanedeki doluluk oranları da büyük ölçüde rahatladı. Ancak korona hastalarının sayısının artmasıyla birlikte SEAH Merkez Kampüs, Yenikent ve Eski Kadın Doğum pandemiye çevrilince sağlıkta işleyiş değişmişti. Polikilinikler hizmete ara vermiş, acil olmayan ameliyatlar ise ertelenmişti.


SAĞLIK NORMALE DÖNDÜ
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, sağlıkta normale dönüş planlarını 1 Şubat'ta hayata geçecek şekilde yaptı. Alınan karara göre SEAH Merkez Kampüs ve Yenikent Devlet Hastanesi, pandemi statüsünden çıktı. Bu hastanelerde bugünden itibaren tüm polikilinikler hizmet verecek ve ameliyatlar yapılacak. Bugünden itibaren Yenikent ve SEAH Merkez Kampüs'ün yalnızca belirlenen bölümleri korona hastalarına hizmet verecek. Uzun süre pasif halde bekletilen tüm servisler ise artık tam kapasiteyle çalışacak. Eski Kadın Doğum Hastanesi, yine pandemi hastanesi olarak hizmet vermeye devam edecek. Yetkililer, normale hayatı etkileyen kısıtlamaların kaldırılmasını ise şuan için mümkün görmüyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2021, 12:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 1 ay Önce

Diş hastanesi ne zaman açılacak ondan haner verin. Diş yaptırmak özelde çok para sigortalı olmanın ne anlamı var.

Hızırtepeli
Hızırtepeli - 1 ay Önce

Zaten bunu kimse anlamıyor. Devletin diş polkliniğinde korona bulaşıyorda özel diş doktorlarında bulaşmıyor mu? Anladık önlem almak için ama özeller niye açık o zaman.

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 1 ay Önce

yalan ara bakayım randevu veriyorlarmı biz 2 aydır alamıyoruz özele gidiyoruz !!!!!!!!!!!!!! İlçelerde randevu veriyorlarki gitmeyelim diye tamam diyoruz mecburuz gidicez!!! sonra gece yarısı pat bir mesaj doktordan dolayı randevunuz iiptal edildi!!!!!! neyse daha fazla detay vermeyeyim arayın da görün! İyice halktan koptular gözümün içine baka baka nasıl oluyor inanılır gibideğil

Hami
Hami @VATANDAŞ - 1 ay Önce

Ağız diş hastanesi asıl ne zaman faaliyete geçecek. Diğer poliklinikler kadar önemli, millet özel diş kliniklerine para yetiremiyor. Ağız diş hastensinde hiç bir şey yapılmıyor bir sene oldu.

Hasta
Hasta - 1 ay Önce

Bu kaçıncı normale döndüler palavrası ben bile saymayı bıraktım ... sesli güldüm. Nedense vazgeçtiler haberi verilmiyor hep normale dönüyorlar... parası olana hastane çok!