Sakarya'da sayı 4 günde 2'ye katladı! İşte vaka ve ölü sayısı

Sakarya'daki koronavirüse enfekte olan kişi sayısı 444'e, virüsten ölen kişi sayısı ise 5'e yükseldi

Sakarya'da sayı 4 günde 2'ye katladı! İşte vaka ve ölü sayısı

sakaryayenihaber.com-

Azim ÇELİK'in haberi

Kovid-19 ile mücadelede Türkiye'de tekbirler her gün daha da artıyor. Bilindiği üzere ilimize, virüs konusunda riskli iller arasında yer alıyor. 
İKİ KATINDAN FAZLA
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Nisan'da il bazında yaptığı ilk açıklamada Sakarya'da vaka sayısının 207 olduğunu açıklamıştı. Bu sayı 4 günde iki katından fazla arttı. Dünkü verilere göre ilimizde vaka sayısı 444'e yükseldi. 4 olan ölü sayısı ise bir kişinin daha ölmesiyle 5'e yükseldi.
6. SIRAYA YÜKSELDİK
"İller sıralaması" tablosunda ilk yapılan açıklamada 7. sırada olduğu görülen Sakarya, korkutan bir yükseliş gösterdi. İlk açıklanan sıralamada İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Kocaeli ve Isparta'dan sonra gelen ve 7. sırada yer alan ilimiz artık 6 sırada yer alıyor. İlk açıklamada 268 vakanın bulunduğu Isparta ilinde vaka sayısı dün itibariyle 401 oldu. Bu durumda Sakarya 444 vaka ile sıralamada Isparta'nın üzerine çıktı.
SAKARYA RİSKLİ ŞEHİR
Yetkililer, riskli il olan Sakarya'da vatandaşların tedbirlere harfiyen uyması gerektiğini açıklıyor. Her geçen gün artan vaka sayısı tehlikenin ne boyuta ulaştığını gözler önüne seriyor. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Toyotasa Acil Yardım Hastanesi'nde pozitif hastaların tedavisi sürerken, artık yoğunluk sebebiyle ilçe hastaneleri de Kovid-19 vakalarını kabul ediyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 11:23
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir kişi
Bir kişi - 6 ay Önce

Özel sektör hiçbir önlem almıyor, bizim fabrikada tahlil vermiş sonucu 2-3 gün sonra çıkıcak ama fabrikada çalışıyor, sabah 8 den akşam dokuza kadar çalışıyoruz, tedbir lafı var denetim yok

Bilir kisi
Bilir kisi - 6 ay Önce

Yurtlarda kalanlardan pozitif çıkan bir elin parmağını geçmez. Sakarya hakkı cark caddesinde fıldır fıldır gezmeye devam ederse daha çok çıkar.

Anonim
Anonim - 6 ay Önce

Karantinaya alınan öğrencilerden çıkan sayıda bu durumu yükseltti

Sakarya
Sakarya - 6 ay Önce

Ümreden gelip,daha önce kontrolsüz geçenlerde sayının artmasını sağladı.

Anonim
Anonim - 6 ay Önce

Dışarıdan gelenler sağolsun yurtlardaki şahıslardan bulaştı

Selman Ulay
Selman Ulay - 6 ay Önce

Almasaydılar kardeşim yurt dışından gelenleri 2 bin kişi geldi dışarıdan sakaryaya gelmese hiç bir problem olmazdı sanki bir sakarya var memlekette hayret bişey.

Ali Bahri Ersoy
Ali Bahri Ersoy - 6 ay Önce

Sakarya’da yurtlarda pozitif çok az bu sayı halk arasındaki sayı

Emin
Emin - 6 ay Önce

Öncelikle tüm İslam aleminin Kandilini Kutlarım Rabbim insaalh bu gece yapılan dualar hürmetine bu illetten bizleri ve ümmeti Muhammedi ve Dünyayı kurtarsın inşaAllah
Konumuza dönecek olur isek
Şunu açıkça ve üzülerek belirtmeliyim ki toplum olarak gereken hassasiyeti maalesef gösteremiyoruz ve gösteriyoruz neyazıkki


SIRADAKİ HABER