Sakarya'da seyahat kısıtlaması ne zaman kalkacak?

Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri üzerine gündeme getirilen seyahat kısıtlamasının en son kaldırılacağı iller arasında Sakarya yer almadı

Sakarya'da seyahat kısıtlaması ne zaman kalkacak?

sakaryayenihaber.com-
Azim ÇELİK'in haberi

7 İLDE KALKTI
Cuhmurbaşkanı Erdoğan, pandemi süreciyle ilgili yaptığı normalleşme açıklamasında seyahat kısıtlaması olan 31 ilden 7'sinde kısıtlamanın sona erdiğini duyurmuştu.
NE ZAMAN BİTER?
Bu iller arasında Sakarya yer almadı. Şimdi kentte yaşayanlar "Seyahat kısıtlması ne zaman biter?" sorusunun cevabını arıyor. Konuyla ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı.
BİLİM KURULU
Vaka sayılarının son dönemde düşüşe geçtiği Sakarya'nın kısıtlamanın kaldırılması için listeye alınması bekleniyor. Bilim Kurulu'nun konuyla ilgili yapılan son toplantıda bir takım tavsiyeler erdiği belirtildi.
4 İL SÖYLENDİ
Bu tavsiyeler doğrultusunda seyahat kısıtlamasının en son kalkacağı iller gündeme geldi. Bu iller arasında İstanbul, Ankara, İzmir ve Zonguldak'ın yer aldı. Vaka sayısına göre Türkiye'de ilk sıralarda yer alan Sakarya'nın bu listede yer almadığı görüldü.
AÇILACAK MI?
Bu durum Sakarya için seyahat kısıtlamasının kalkıp kalkmayacağı sorularını akıllara getirdi. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, koronayla ilgili son açıklamasında,"Sakarya'da bulaş oranı yüzde 0.8'lere düştü. Vaka sayılarımız da düştü. Türkiye'ye örnek olduk" ifadelerini kullanmıştı.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 11:34
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Sayı kaç onu söyleyin. Neyi ile örnek oldu Sakarya . 2 bine yaklaştığı idda edilen vaka sayısı ile mi. Bence sağlıkta sınıfta kaldı Sakarya. Yetkililer gitsin hem vicdan muhasebesi yapsın hemde neyi beceremediklerinin muhasebesini yapsın.

SIRADAKİ HABER