Sakarya'da son durum... Vali Nayir vakalarla ilgili konuştu!

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya'da korona vakalarının iyileşme hızının Türkiye'de ilk sıralarda yer aldığını söyledi.

Sakarya'da son durum... Vali Nayir vakalarla ilgili konuştu!

sakaryayenihaber.com-

İLK SIRALARDAYIZ
Koronavirüsle mücadelede konusunda Türkiye'nin en riskli illerinden biri olan Sakarya'da yapılan son açıklamalar umut verici. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, şehirde korona vakalarında son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Şehrimizin, iyileşme konusunda Türkiye'de ön sıralarda olduğunu söyleyen Vali Nayir, "Nüfusa göre iyileşen sayısında Türkiye’de ön sıralarda olduğumuzu söyleyebiliriz. Ayrıca üniversitemiz akademisyenleri ve araştırmacılarımızın geliştirdikleri test çubukları sayesinde daha doğru sonuçlar elde edilmeye başlandı" dedi.


SAYILAR AZALIYOR
Vali Nayir, vaka sayılarının Sakarya'da azalma yönünde eğilim gösterdiğini kaydederek şöyle dedi: "Vaka sayılarındaki artışlar azalan oranlarda devam ediyor, dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de kayıplar olduğu için elbette büyük bir üzüntü duyuyoruz. Yeni tespit edilen pozitif vaka sayısının düşüşe geçmesi ve özellikle iyileşip taburcu olanların sayısındaki artışlar sevindiricidir. Elbette böyle bir salgında bu seviyeyi yakalayabilmek ciddi bir ekip işidir. Sakarya halkından alınan tedbirlere ve kurallara uyma konusunda büyük ölçüde destek gördük." diye konuştu.
Vali Nayir, açıklaması sonrası Sakarya'nın kahraman sağlık çalışanlarını ziyaret edip moral verdi. 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cenk  koç
Cenk koç - 7 ay Önce

Saldı millet kimsenin umurunda değil

Birgul   Ceylan
Birgul Ceylan - 7 ay Önce

Şehrimiz için hayirlisi olsun

Temel Vargın
Temel Vargın - 7 ay Önce

Cadde ilaçlayan belediye yok sokakta gezene yasaklı günlerde hop diyen yok suriyeliler caddelerde ben çıracılardayım pazarda insanlar tepe tepeye denetim yok herhalde ilk sırada olacağız...Bunları ben yapacak değilim...

SIRADAKİ HABER