Sakarya'da son korona bilançosu! Nayir vedasında açıkladı...

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya'dan ayrılırken hastanede yatarak koronavirüs tedavisi görenlerin sayısını açıkladı 

Sakarya'da son korona bilançosu! Nayir vedasında açıkladı...

sakaryayenihaber.com - 
Azim ÇELİK bildiriyor 

Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Vali Ahmet Hamdi Hayir bu sabah Sakarya'dan ayrıldı. 
Valilik binasında düzenlenen törende bir veda konuşması yapan Nayir, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili de önemli bir açıklama yaptı. 

Nayir, Ramazan Bayramından sonra hızla artan vaka sayılarının yeniden kontrol edilebilir düzeye alındığını söyledi. 
Hastanede yatarak tedavi görenlerin sayısını açıklayan Vali Nayir; "Sıkıntılı günler de yaşadık. Belki dünyanın 100 yılda, 200 yılda göreceği salgını da yaşadık. Bu süreç içerisinde de herkes destek oldu. En başta sağlık teşkilatımız olmak üzere herkes fedakarlıkta bulundu. İyi bir noktada bulunuyoruz. Dün akşam itibarıyla hastanede yatan sayımız 20'lere düşmüştü. Ve artış da çok büyük oranda azalmıştı. Ama risk devam ediyor. Hala maske, mesafe ve hijyen şartlarını korumamız gerekiyor. Yoksa geriye dönüş her an mümkün" ifadelerini kullandı. 

Sakarya'da Ramazan Bayramı öncesi günlük 2-3'lere düşen vaka sayısı günlük 20 seviyelerine gelirken, aktif vaka sayısı da tekrar 300'ün üzerine çıktı. 
Hastalığı hafif seyredenler evlerinde karantinada tutulurken, durumu ağır olanlar hastanede tedavi ediliyor. 


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 11:16
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gül yılmaz
Gül yılmaz - 3 ay Önce

Sasakaryada pazarlara bir gidin pazarcilar maske cogunda yok insanlar cok yakın dolaşiyor sosyal mesafe sıfir hic bir denedim yok yaniii sakarya halkinin bir bölümü kurallara uyuyor diger kısmı asla hijyen sıfir

Bezat Türkdoğan
Bezat Türkdoğan - 3 ay Önce

Sakarya Hendek Stadyum da 14-15 yaşlarında gencker toplu olarak gelip hocaları ile yürüyüş yapan insanlarla Antraman yapıyor TETBİRSİZ bir vaziyette. 20.6.2020 günü saat 18 00 sulari

SIRADAKİ HABER