Sakarya'da tedbirler yeterli mi? İşte cevaplar...

Sakarya’da son dönemlerde vaka sayılarının artmasıyla birlikte ‘yeterli tedbirler alınıyor mu?’ sorusunu akıllara getirdi. Yenihaber bu soruyu sokaktaki vatandaşa sordu, işte cevaplar...

Sakarya'da tedbirler yeterli mi? İşte cevaplar...

sakaryayenihaber.com-

Merve KURTULDU-Serkan ÖZAY

Sakarya’da son dönemlerde vaka sayılarının artması ‘yeterli tedbirler alınıyor mu?’ sorusunu akıllara getirdi.  Çarşı, pazarda ve kapalı alanlarda pek çok vatandaş salgında sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına karşı duyarsız kalıyor.  

Kurallara uyulmadığını belirten vatandaşlar, Yenihaber'e verdikleri röportajda tedbirlerin de yetersiz olduğunu söyledi. Denetimlerin sıklaştırılması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, yetkilileri göreve çağırdı.

‘14 KURALA UYULMALI’

Katlı Pazar Çarşı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hocalar: "Ülkemizde vaka sayıları arttı. İnsanlarımızın korunması için 14 kural var.  Ama yeterli derecede uymuyoruz.  Büyük bir çoğunluk buna uyuyor ama uymayan insanlarımızda maalesef oluyor. Çarşımızda denetlemeler yapılıyor. Belediye tarafından belli yerlerde dezenfektanlar bulunuyor. Ama esnaf olarak da bu salgın bizi de etkiliyor. Salgın uzunca bir süre yayıldı, inşallah en kısa zamanda biter"

‘PSİKOLOJİMİZ BOZULDU’

Filiz Demirci: "Devletin aldığı önlemler bence yeterli değil herkes geziyor bence virüs daha çok bu yüzden yayıldı. Hafta sonu yasakları geri gelmeli. Sürekli ambulans sesinden psikolojimiz bozuldu. Esnaf olarak her zaman maske takıyorum hijyenimize dikkat ediyoruz ve sosyal mesafeyi koruyoruz. Maskemi günde üç kere değiştiriyorum. Maskelerin de tam anlamıyla koruduğunu sanmıyorum"

‘HEPİMİZ MAHVOLACAĞIZ’

Esnaf İhsan Kılıç: "Devletin aldığı önlemlere halk uymuyor bu yüzden vaka sayıları artıyor. Biz tüm kuralları uygulasak bunun böyle olacağını düşünmüyorum. İşi olmayan insanlar kalabalığa çok karışmamalı ve kendilerini korumaları yoksa hepimiz mahvolacağız” şeklinde konuştu. Esnaf Mehmet Bulut ise, “Vatandaş olarak bizde elimizden geleni yapmak zorundayız. Esnaf olarak bizde önlemlerimizi hep alıyoruz.  Sosyal mesafe maske hijyen kurallarına herkes uymalı"

MESAFE KURALINA UYALIM

Mehmet Bulut: "Vatandaş olarak bizde elimizden geleni yapmak zorundayız. Devlet önlemleri alıyor fakat vatandaşlar duyarsız kalıyor. Esnaf olarak bizde önlemlerimizi hep alıyoruz.  Sosyal mesafe maske hijyen kurallarına hep uyulmalı"

banner3
YORUM EKLE