Sakarya'da umut veren tablo! İşte sayılar...

Sakarya'da yeni yıla, kısıtlamaların da fayda sağlamasıyla umut veren bir tabloyla giriyoruz. Vaka sayılarımız yılın son saatlerinde 160'a kadar düştü. Umudumuz, yeni yılın bu tablo gibi umut verici gelişmelerle geçmesi...

Sakarya'da umut veren tablo! İşte sayılar...

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Koronavirüs 2020 yılında dünyada ve Türkiye'de hayatı alt üst etti. Mart ayından bu yana yüzlerce yakınımızı kaybettik, hayatın her gününde zorlu bir mücadele verdik. Günlük vakalarımızın 3'lere düştüğü günler de oldu 2 bin sınırına dayandığı günlerde. 24 saatte 25'ten fazla kişiyi virüse kurban verdiğimiz günleri de yaşadık. Şehirdeki hastanelerimiz SEAH, Yenikent, Toyota, Eski Kadın Doğum korona tedavisi için seferber edildi. Hastane doluluk oranlarında yüzde 90'ların üzerine çıktığımız günler oldu.

UMUT VEREN TABLOYLA GİRİYORUZ

Ancak 2021 yılına girerken, umut dolu bir tablo var. Hafta içi, hafta sonu sokak kısıtlaması ve ek tedbirlerin de sayesinde günlük vaka sayılarımız Kasım ayında 2 bine dayanmışken, geçtiğimiz günlerde 160'a kadar düştü. Ortalama vaka sayımız ise 200 civarında. 1 ayda yüzde 90 oranda azalan vaka sayısının önümüzdeki günlerde daha fazla düşmesi bekleniyor. Kısıtlamaların gevşediği günlerde ise herkesten duyarlılık bekleniyor. Yeni yıla güzel tabloyla girip, yıl boyu güzel gelişmelerin olmasını umut ediliyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 11:41
banner3
YORUM EKLE